Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JK pradeda dalyti pasus be užrašo „Europos Sąjunga“ ant viršelio

Jungtinė Karalystė jau išduoda pasus, ant kurių viršelio nebeliko užrašo „Europos Sąjunga“, nepaisant nukelto „Brexit“ termino ir nežinios, kada šalis iš tikrųjų paliks bloką.
Didžiosios Britanijos pasas
Ankstesnis Didžiosios Britanijos pasas / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Vidaus reikalų ministerija patvirtino, kad kai kuriuose pasuose, išduotuose nuo kovo 30 dienos – kitą dieną po pradinės, dabar jau pavėlintos „Brexit“ datos – nebeliko nuorodų į Europos Sąjungą (ES).

Tačiau ministerija pridūrė, kad siekiant sutaupyti valstybės lėšų tebenaudojami ir šio kelionės dokumento blankai, ant kurių užrašytas bloko pavadinimas.

„Siekiant panaudoti likusias atsargas ir sutaupyti mokesčių mokėtojų lėšų, kurį laiką tebebus išduodami pasai su užrašu Europos Sąjunga“, – pranešė ministerijos atstovė spaudai.

„Didžiosios Britanijos piliečiai nejaus jokio skirtumo, ar jie naudos pasą, kuriame yra žodžiai Europos Sąjunga, ar pasą be šio užrašo“, – pridūrė atstovė spaudai, pažymėdama, kad abu dokumento variantai „turės vienodą galią keliaujant“.

Jungtinė Karalystė turėjo išstoti iš ES kovo 29 dieną, tačiau buvo priversta nukelti išstojimą dėl Vestminsterį sukausčiusio politinio paralyžiaus nesutariant dėl skyrybų susitarimo sąlygų.

Ministrė pirmininkė Theresa May penktadienį buvo priversta prašyti dar kartą atidėti terminą iki birželio 30 dienos tam, kad kitą penktadienį šalis nebūtų priversta išstoti be jokio susitarimo.

Visgi neaišku, ar kitos 27 ES valstybės narės vieningai sutars patenkinti šį prašymą. Prognozuojama, kad Londonui gali būti pasiūlyta rinktis trumpesnį atidėjimą arba nukelti „Brexit“ dar ilgesniam, iki metų trukmės, laikotarpiui.

Padėtis dėl Jungtinės Karalystės pasų tapo sudėtingesnė, kai 2017 metais, priėmusi sprendimą dėl „Brexit“, vyriausybė pažadėjo grįžti prie tradicinės mėlynos dokumento viršelio spalvos.

Nuo 1921 metų Jungtinės Karalystės gyventojų pasai buvo tamsiai mėlyni, tačiau 1988 metais, derinantis prie Europos ekonominės bendrijos dokumentų, pradėta naudoti vyšninė spalva.

„Brexit“ šalininkai džiaugiasi būsimu simboliniu spalvos pakeitimu, o norintys likti bloke šį džiūgavimą pašiepia.

Praėjusiais metais paaiškėjo, kad sutartį dėl naujųjų mėlynų pasų leidimo laimėjo Prancūzijos ir Nyderlandų bendrovė „Gemalto“, ir tai sukėlė „Brexit“ šalininkų pasipiktinimą bei dar didesnę norinčiųjų likti bloke pašaipą, nes buvo pasirinkta ne britų bendrovė.

Pasų gamybos sutartis turėtų įsigalioti 2019 metų spalį, o šiuo metu be užrašo „Europos Sąjunga“ išduodami pasai tebėra vyšninės spalvos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų