„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

JK premjero R.Sunako atžvilgiu atliekamas tyrimas dėl jo žmonos akcijų

Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Rishi Sunako atžvilgiu parlamentinė priežiūros institucija atlieka tyrimą, pirmadienį pranešė vienas pareigūnas. Pasak jo, britų lyderis galimai nedeklaravo savo žmonos turimų vienos agentūros, gavusios naudos iš neseniai sudaryto vyriausybės biudžeto, akcijų.
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas / „Reuters“/„Scanpix“

Komisaras Danielis Greenbergas, nepriklausomas Bendruomenių Rūmų pareigūnas, atsakingas už elgesio kodekso ir registrų veikimo parlamentinę priežiūrą, įskaitant įtariamų pažeidimų tyrimą, ketvirtadienį pradėjo tyrimą dėl Akshatos Murty turimų vaikų priežiūros agentūros „Koru Kids“ akcijų, pranešė jo biuras.

Taisyklėse reikalaujama, kad „nariai visada būtų atviri ir nuoširdūs deklaruodami bet kokius interesus, susijusius su bet kokia Rūmų ar jų komitetų veikla“.

R.Sunako biuras teigė, kad premjeras „mielai padės komisarui išaiškinti, kaip tai buvo skaidriai deklaruota kaip ministerijos interesų vykdymas“.

Neseniai vykusiame komiteto posėdyje jis neužsiminė apie A.Murty turimas įmonės akcijas.

JK iždo kancleris Jeremy Huntas kovą paskelbė apie bandomąjį skatinamųjų išmokų, skiriamų pradedančiosioms kvalifikuotoms vaikų auklėms, projektą, pagal kurį išmokos padvigubės, jei darbuotojos užsiregistruos per vieną iš šešių agentūrų, įskaitant „Koru Kids“.

Spalį atėjęs į valdžią po itin trumpo Liz Truss, poste pakeitusios skandalais pagarsėjusį Borisą Johnsoną, valdymo, R.Sunakas pažadėjo „sąžiningumą, profesionalumą ir atskaitomybę visais lygmenimis“.

Tačiau nuo to laiko jis buvo nubaustas už važiavimą neprisisegus saugos diržo. Dar anksčiau, kai vadovaujant B.Johnsonui dirbo iždo kancleriu, jis gavo baudą už karantino taisyklių pažeidimą.

A.Murty yra Indijos IT milžinės „Infosys“ vieno iš įkūrėjų dukra, o jos turtas vertinamas maždaug 700 mln. dolerių (638 mln. eurų).

R.Sunakas anksčiau sulaukė kritikos paaiškėjus, kad A.Murty turėjo ne nuolatinės gyvenamosios vietos statusą (angl. non-dom) – Jungtinėje Karalystėje gyvenančio asmens, kuris pagal britų įstatymus laikomas turinčiu nuolatinę gyvenamąją vietą kitoje šalyje, – ir mokestiniais tikslais nedeklaravo pajamų, gautų iš „Infosys“ dividendų.

Vėliau pati A.Murty teigė, kad po kilusio sąmyšio jas įtrauks.

Kritikai, įskaitant pagrindinę opozicinę Leiboristų partiją, pareiškė, kad pasiturintis R.Sunakas, kuris prieš pradėdamas karjerą politikoje dirbo finansų srityje, nesigilina į paprastų rinkėjų, patiriančių sunkumų dėl didėjančių išlaidų, padėtį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs