„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

JK: Rusijos programišiai siekia atakuoti pagrindinę infrastruktūrą

Jungtinės Karalystės vyriausybės pareigūnai trečiadienį pareiškė, kad Rusijos ir jai prijaučiantys programišiai siekia sutrikdyti arba sunaikinti Britanijos ypatingos svarbos infrastruktūrą, o šalies pastangos juos sustabdyti kol kas yra nepakankamos.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / 123RF.com nuotr.

Britanijos Nacionalinis kibernetinio saugumo centras paskelbė oficialų pranešimą apie grėsmę JK elektros, vandens ir kitų ypatingos svarbos sistemų operatoriams, ragindamas juos sustiprinti savo apsaugą.

„Manau, kad vis dar nepakankamai darome, kad apsaugotume savo infrastruktūrą nuo kibernetinių grėsmių, kylančių iš Rusijai prijaučiančių grupuočių“, – sakė centro vadovė Lindy Cameron.

Ministrų kabineto narys Oliveris Dowdenas teigė, kad grėsmę kelia Rusijai simpatizuojantys programišiai, tačiau nebūtinai vadovaujami Rusijos valstybės. Jis apibūdino juos kaip kibernetinę „Wagner“ grupę – Rusijos samdinių bendrovės, kovojančios Ukrainoje, atitikmenį.

Jis sakė, kad nors įtariami programišiai šiuo metu nėra pajėgūs padaryti didelės žalos JK sistemoms, grėsmė didėja.

„Atskleisti šią grėsmę nėra lengva“, tačiau tai būtina, kad „įmonės suprastų dabartinę riziką, su kuria susiduria, ir imtųsi veiksmų, kad apsaugotų save ir šalį“, Belfaste vykusioje kibernetinio saugumo konferencijoje sakė O.Dowdenas.

„Šios įmonės atsakingos už mūsų šalies veiklos palaikymą. Jos rūpinasi, kad šviesa degtų, – sakė jis. – Mūsų bendra gerovė priklauso nuo to, ar jos rimtai rūpinasi savo saugumu.“

JK elektroninės žvalgybos agentūros GCHQ padalinys Nacionalinis kibernetinio saugumo centras teigė, kad užsitęsus karui kibernetiniai įsilaužėliai gali pradėti daugiau dėmesio skirti ne tik Ukrainai, bet ir Vakarų šalims.

L.Cameron taip pat perspėjo dėl „dramatiško Kinijos, kaip technologijų supervalstybės, augimo“.

„Kalbėdama apie Kiniją noriu pasakyti, kad Kinija, kaip sakome integruotoje apžvalgoje, yra šio laikmečio grėsmė, – sakė ji britų transliuotojui „Sky News“. – Jos užmojų ir technologijų mastas ir sparta yra tai, į ką visi konferencijos dalyviai turi rimtai atsižvelgti ir pagalvoti apie tai, kaip į ateities technologijas įdiegti saugumą, kad mūsų žmonės būtų saugūs.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“