JK valdančioji Konservatorių partija patyrė reikšmingų pralaimėjimų vietos rinkimuose

Jungtinės Karalystės valdančioji konservatorių partija patyrė reikšmingų pralaimėjimų vietos rinkimuose, paaiškėjo penktadienį pradėjus skelbti jų rezultatus.
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas / „AFP“/„Scanpix“

Tai buvo šalies ministro pirmininko Rishi Sunako torių pirmas svarbus išbandymas rinkimais nuo jo atėjimo į valdžią praėjusiais metais.

Ketvirtadienį 230 Anglijos apygardų rinkta daugiau kaip 8 000 tarybų narių. Po vietos rinkimų, vykusių didžiausios per pastaruosius dešimtmečius pragyvenimo išlaidų krizės akivaizdoje, aiškėja pagrindinių partijų pozicijos prieš kitais metais vyksiančius visuotinius rinkimus visoje Jungtinėje Karalystėje.

R.Sunakas pripažino, kad toriams situacija neatrodo gera.

„Visada apmaudu prarasti sunkiai dirbančius konservatorių tarybų narius“, – „Sky News“ sakė premjeras.

Tačiau jis pažadėjo tęsti darbą atsižvelgiant į, jo žodžiais, žmonių prioritetus, be kita ko – perpus sumažinti dviženklę infliaciją, atkurti ekonomikos augimą ir sustabdyti per Lamanšo sąsiaurį plaukiančius migrantų laivelius.

Balsai bus baigti skaičiuoti tik vėliau penktadienį. Tuo pat metu Britanija ruošiasi šeštadienį vyksiančiai karaliaus Karolio III karūnacijai.

Tačiau pagrindinė opozicinė Leiboristų partija teigė, kad tendencijos jau dabar yra aiškios.

„Šie rezultatai R.Sunakui – katastrofa, nes rinkėjai jį baudžia už torių nesėkmę“, – teigė leiboristų nacionalinės kampanijos koordinatorė Shabana Mahmood.

„Šie rezultatai rodo, kad einame link daugumos leiboristų vyriausybės“, – pridūrė ji.

Apie savo rezultatus iki 9 val. 20 min. vietos (11 val. 20 min. Lietuvos) laiku paskelbė 62 tarybos. Jais remiantis, R. Sunako vadovaujami toriai prarado 228 vietas – trečdalį iki šiol gintų mandatų.

Prognozuojama, kad tokios tendencijos centro dešiniųjų partiją veda link didžiausio pralaimėjimo vietos rinkimuose nuo dešimtojo dešimtmečio vidurio, kai leiboristai, vadovaujami Tony Blairo, vėliau atėjo į valdžią.

Transporto ministras Huwas Merrimanas nurodė, kad jo partija moka kainą už chaotišką praėjusių metų laikotarpį, kai vienas po kito atsistatydino du ministrai pirmininkai – Borisas Johnsonas ir Liz Truss.

Britų transliuotojui BBC jis sakė, kad rinkėjai apygardose vis dar prisimena, kai atsistatydino šalies premjerai, bet taip pat vertina R. Sunako pastangas valdyti šalį.

„Atrodo, kad jis keičia situaciją, tačiau tai yra galimybė rinkėjams atiduoti savo balsą remiantis tuo, kur buvome anksčiau“, – teigė H. Merrimanas.

Tarpiniais duomenimis, leiboristai paveržė 119 vietų ir perėmė kontrolę Plimute pietvakarių Anglijoje, Medvėjuje pietryčių Anglijoje ir Stoke prie Trento Midlandse, kur 2016 metais 70 proc. rinkėjų palaikė „Brexitą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai