Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

JK vyriausybė gali atsisakyti parlamentarų atostogų, kad būtų priimti „Brexit“ įstatymai

Didžiosios Britanijos vyriausybei skubant priimti „Brexit“ įstatymus iki šalies išstojimo iš Europos Sąjungos, parlamentarai galbūt ilgiau posėdžiaus, be to, gali būti atšauktos jų vasario atostogos, sekmadienį pranešė Dauningo gatvė.
Theresa May
Theresa May / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ministrės pirmininkės Theresos May vyriausybė svarsto, ar liepti Bendruomenių Rūmams posėdžiauti daugiau penktadienių, ko jie paprastai nedaro, ir ar kai kuriomis dienomis pratęsti debatų laiką iki vėlyvo vakaro.

Vyriausybė taip pat svarsto atšaukti savaitės trukmės atostogas vasario mėnesį, sakė Dauningo gatvės atstovė.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Britai laukia sprendimo dėl „Brexit“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Britai laukia sprendimo dėl „Brexit“

Dar yra aštuoni įstatymai, kuriuos vyriausybė nori priimti rengdama teisyną išstojimui iš ES kovo 29 dieną. Šie įstatymai apima prekybos, žuvininkystės ir žemės ūkio, imigracijos, aplinkos ir sveikatos apsaugos sritis. Be to, parlamentarai dar turi susitarti dėl įstatymo projekto „skyrybų“ susitarimui su ES įgyvendinti.

„Liekame įsipareigoję užtikrinti, kad išstojimo dieną, 2019 metų kovo 29-ąją, būtų visi būtini įstatymai, ir svarbu pabrėžti, jog esame tikri, kad įvykdysime šiuos įsipareigojimus, – sakė atstovė. – Žinome, kad grafikas sudėtingas, tad galvodami apie atsargumo priemones preliminariai diskutuojame apie posėdžiavimo laiko pratęsimą, bet tik esant būtinybei.“

Pasak atstovės, parlamentarai turės galimybę diskutuoti ir balsuoti dėl bet kokio sprendimo. Ji pridūrė, kad vyriausybė pripažįsta būtinybę jiems derinti savo įsipareigojimus rinkėjams ir šeimai.

Bendruomenių Rūmų pirmininkė Andrea Leadsom šią savaitę užsiminė, jog „Brexit“ prireikus galėtų būti kelioms savaitėms atidėtas, kad būtų laiko įstatymams priimti.

„Esu absoliučiai įsitikinusi, kad jei mums reikia poros papildomų savaičių,.. tai būtų įmanoma“, – sakė ji BBC televizijos laidai „Newsnight“.

Tačiau ji pridūrė, kad „su gera valia ir ryžtu vis dar galime laiku priimti įstatymus“.

Tuo metu pareigūnai aiškinasi, ar jiems gali prireikti didelių įgaliojimų, įskaitant karo padėties įvedimą, jei po „Brexit“ kiltų neramumai, pranešė laikraštis „The Sunday Times“.

Buvo diskusijų apie pasinaudojimą 2004 metais priimtu nenumatytų atvejų įstatymu, pagal kurį galima skelbti komendanto valandas, drausti keliones ir dislokuoti armiją bet kokiems socialiniams neramumams malšinti, jei Britanija išstotų iš ES be jokios sutarties.

Kita Dauningo gatvės atstovė sakė: „Ministrė pirmininkė yra sakiusi, kad tuo atveju, jei šalis išstotų be susitarimo, bus sutrikimų.“

„Tačiau kaip atsakinga vyriausybė imamės atitinkamų žingsnių šiems sutrikimams iki minimumo sumažinti ir šalies pasirengimui užtikrinti“, – pridūrė ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos