Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JK vyriausybės mokymai Ukrainos pilotams – žingsnis naikintuvų link?

Trečiadienį Jungtinės Karalystės vyriausybė paskelbė, kad pradės mokyti Ukrainos pilotus valdyti NATO standartus atitinkančius naikintuvus, pranešė CNN.
Naikintuvas F-16
Naikintuvas F-16 / „Reuters“/„Scanpix“

CNN žiniomis, tai bus pirmoji oficiali Ukrainos pilotų mokymo programa, skirta vakarietiškiems naikintuvams.

Nors paskelbta apie mokymų programos pradžią, kol kas nebuvo užsiminta apie Ukrainos aprūpinimą naikintuvais, kaip anksčiau prašė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Per šiandienos derybas ministras pirmininkas pateiks Jungtinės Karalystės mokymų pasiūlymą Ukrainos kariams bei pasiūlys jį išplėsti, įtraukiant naikintuvų pilotus, kad būtų galima užtikrinti, jog Ukraina galės ginti savo šalies padangę ir ateityje“, – sakoma Dauningo gatvės pranešime.

„Šie mokymai užtikrins, kad pilotai ateityje galėtų skraidyti sudėtingais NATO standartus atitinkančiais naikintuvais.“

Trečiadienį Jungtinės Karalystės vyriausybė taip pat paskelbė, kad suteiks Ukrainai „ilgesnį nuotolį turinčių pajėgumų“, tačiau išsamiau to nekomentavo.

„Tai sutrikdys Rusijos galimybes nuolat taikytis į Ukrainos civilinę ir kritinę nacionalinę infrastruktūrą ir padės sumažinti spaudimą Ukrainos fronto linijose.“

Dauningo gatvės duomenimis, per pastaruosius šešis mėnesius 10 000 ukrainiečių karių buvo parengti kovinei parengčiai pagal JK įgyvendintą mokymo programą, o šiais metais planuojama apmokyti dar 20 000 ukrainiečių karių.

Leidinys „The Guardian“ pastebėjo, jog JK pasiūlymas apmokyti Ukrainos pilotus naudotis moderniais NATO naikintuvais – tai atsargiai suformuluota užuomina likusiai NATO daliai, kad kada nors gali tekti suteikti modernių naikintuvų, kurie padėtų Ukrainai ginti savo oro erdvę nuo Rusijos karinių oro pajėgų.

Pasiūlymas suteikti Ukrainai naikintuvų buvo iškeltas kaip idėja po to, kai buvo išspręstas ginčas dėl tankų suteikimo.

Tačiau šis pasiūlymas tarsi peržengė raudoną liniją, nes JAV prezidentas Joe Baidenas pasakė griežtą „ne“, o Vokietijos kancleris Olafas Scholzas jį atmetė dar griežčiau.

Nepaisant to, pastarieji karo metai tik įrodė, jog pirminiai atsisakymai teikti vienokią ar kitokią pagalbą Ukrainai dažnai būdavo atšaukiami praėjus vos keliems mėnesiams.

Siūlydamas apmokyti Ukrainos pilotus R.Sunakas bent jau nustato tam tikrą ženklą, vertino „The Guardian“.

Trečiadienį sveikindamas Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio vizitą į Jungtinę Karalystę, R.Sunakas stengėsi šį pasiūlymą pateikti kaip ilgalaikio plano, kuriuo siekiama užtikrinti, kad ateityje Ukraina būtų savo padangės šeimininkė, dalį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs