„Aukščiausiasis pontifikas patvirtino... palaimintojo Jono XXIII kanonizaciją... ir nusprendė sušaukti konsistoriją dėl palaimintojo Jono Pauliaus II kanonizavimo“, – sakoma pranešime.
Popiežius Pranciškus susitiko su kardinolu Angelo Amato, Šventųjų skelbimo kongregacijos prefektu, ir oficialiai patvirtino antrąjį Jonui Pauliui II (1978-2005) priskiriamą stebuklą – būtiną kanonizacijos sąlygą.
Vatikanas nurodė, kad šie popiežiai gali būti paskelbti šventaisiais iki šių metų pabaigos, tačiau tikslią kanonizacijos datą nustatys konsistorija – kardinolų susirinkimas, nurodė naujienų agentūra i.Media, kurios specializacija yra Vatikano reikalai.
Italijos dienraštis „La Stampa“ antradienį irgi rašė, kad Jonas Paulius II ir Jonas XXIII gali būti oficialiai kanonizuoti baigiantis „tikėjimo metams“.
Jonas Paulius II buvo itin populiarus per visą savo 27 metus trukusį pontifikatą. Per jo laidotuves 2005 metų balandžio 8 dieną maldininkų minia skandavo „Santo subito“ („šventuoju nedelsiant“).
Savo ruožtu „gerojo popiežiaus“ pravardę turėjęs Jonas XXIII buvo vienas didžiausių Bažnyčios reformatorių – jis leido aukoti mišias gimtąja tikinčiųjų kalba, užmezgė šiltesnius santykius su judėjais, taip pat sukvietė Antrąjį Vatikano susirinkimą, kurį tęsė jį pakeitęs Paulius VI ir kuris buvo itin reikšmingas Katalikų Bažnyčios istorijai, nes iš naujo apibrėžė Bažnyčios pobūdį, suteikė vyskupams daugiau teisių tvarkant Bažnyčios reikalus ir padidino pasauliečių vaidmenį liturgijoje.
1881 metais gimęs Angelo Giuseppe Roncalli, kuris 261-uoju popiežiumi tapo 77 metų amžiaus, išleido dvi enciklikas – „Mater et Magistra“ dėl socialinių pokyčių krikščioniškajame pasaulyje ir „Pacem in Terris“ dėl taikos tarp tautų. Jis mirė 1963-iaisiais, popiežiavęs tik ketverius su puse metų.