Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Jordanijos atakos įtariamajam gresia kaltinimai dėl terorizmo

Vyras, įtariamas Jordanijoje sužeidęs aštuonis žmones peiliu, artimiausiu metu stos prieš karinę prokuratūrą, kur jam gali būti pareikšti kaltinimai dėl terorizmo, penktadienį pranešė vienas saugumo šaltinis.
Jordanija
Jordanija / AFP/„Scanpix“ nuotr.

22-ejų Moustafa Abourouis „artimiausiomis dienomis turėtų stoti prieš valstybės saugumo prokurorą apklausai ir būti apkaltintas terorizmu“, nurodė šaltinis.

Trečiadienį užpuolikas peiliu subadė keturis turistus – tris meksikiečius ir vieną moterį iš Šveicarijos – taip pat jordanietį ekskursijų gidą, autobuso vairuotoją ir du užpuoliką pabandžiusius sulaikyti saugumo pareigūnus.

Incidentas įvyko prie antikinių griuvėsių daug turistų pritraukiančiame šiauriniame Džerašo mieste, esančiame maždaug už 50 km nuo sostinės Amano.

„Kol kas pirminiai ženklai rodo, kad jis veikė vienas“, – sakė minėtas saugumo šaltinis, bet detaliau vykdomo tyrimo nekomentavo.

Įtariamasis buvo nedelsiant sulaikytas, nors jo motyvai vis dar nėra žinomi.

Kaip skelbiama, M.Abourouis yra palestiniečių kilmės jordanietis, gyvenęs Sufo pabėgėlių stovykloje netoli Džerašo.

Tai ne pirmas atvejis Jordanijoje, kai išpuolis įvykdomas turistų lankomoje vietoje.

2016 metų gruodį per išpuolį Karake, kuris garsėja viena didžiausių kryžiuočių pilių regione ir į kurį atvyksta daug turistų, žuvo 10 žmonių ir dar 30 buvo sužeisti. Išpuolio aukomis tapo septyni policijos pareigūnai, du jordaniečiai civiliai ir viena turistė iš Kanados.

Atsakomybę už šią ataką prisiėmė džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ (IS), o išpuolis sukėlė susirūpinimą dėl jo poveikio šalies turizmo sektoriui.

Vėliau dėl šių žudynių buvo nuteisti 10 žmonių, dviem iš jų buvo skirta mirties bausmė.

Gamtinių išteklių stokojanti beveik 10 mln. gyventojų turinti Jordanija yra labai priklausoma nuo turizmo. Karalystė deda daug pastangų, kad ištrauktų šį svarbų šalies ekonomikai sektorių iš krizės, kurią sukėlė pastarųjų metų neramumai regione.

Jordanijos ekonomikai skaudų smūgį sudavė tarptautinė finansų krizė, 2011 metų Arabų pavasario sukilimai ir konfliktas Sirijoje.

Pajamos iš turizmo sudaro 10–12 proc. šalies bendrojo vidaus produkto. Iki 2022 metų vyriausybė siekia šią dalį padidinti dvigubai, sakė buvusi turizmo ministrė Lina Annab pernai viename interviu.

Jordanija didžiuojasi 21 tūkst. archeologinių ir istorinių objektų, turinčių tūkstančių metų istoriją, skelbia turizmo departamentas.

Tarp jų yra romėnų laikų Džerašo griuvėsiai, antikinis Petros miestas, Chararo vadė arba biblijinė „Betanija anapus Jordano“, taip pat laikoma Jėzaus krikšto vieta.

2010 metais Jordaniją aplankė 7 mln. turistų, tačiau kitus dvejus metus jų mažėjo maždaug po tris milijonus, balandį nurodė turizmo vadovas Abedas Al Razzaqas Arabiyatas.

Turistų skaičius vėl ėmė augti, atslūgus karui Sirijoje, nurodė pareigūnai. Jordanijos vyriausybė siekia iki 2020 metų susigrąžinti buvusį 7 mln. turistų skaičių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos