Jordanijos karalius dėl antivyriausybinių demonstracijų išsikvietė premjerą

Jordanijos karalius Abdullah po dar vienos protestų prieš taupymo priemones nakties iškvietė premjerą į susitikimą, kuris galėtų sudaryti sąlygas jo atsistatydinimui, pirmadienį sakė šaltinis vyriausybėje.
Portestas Jordanijoje
Portestas Jordanijoje / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
Temos: 2 Jordanija Protestas

Demonstracijos Jordanijos sostinę ir kelis kitus miestus krečia nuo trečiadienio. Žmonės protestuoja prieš pajamų mokesčio įstatymo projektą ir kainų kėlimą pagal Tarptautinio valiutos fondo (TVF) rekomendacijas.

Protestuotojai paragino ministrą pirmininką Hani al Mulki atsistatydinti ir žadėjo „nesiklaupti“. Juos parėmė profesinės sąjungos ir dauguma parlamentarų, nepritariančių naujiems mokesčiams.

„Karalius Abdullah iškvietė premjerą šiandien, pirmadienį, prieš vidurdienį į susitikimą, kuris galėtų sudaryti sąlygas jo atsistatydinimui“, – sakė šaltinis vyriausybėje, kuris nesutiko skelbti savo pavardės.

Prieš kelias valandas maždaug 5 tūkst. žmonių mitingavo prie H.al Mulki biuro Amane.

„Mulki, įdėmiai klausykis – Jordanijos žmonės nesiklaups“, – skandavo jie, šalia budint didelėms saugumo pajėgoms.

Kai kurie demonstrantai laikė plakatus su užrašais „Tęsime (protestus), kol vyriausybė pasitrauks“.

Jordanijoje, daugiausia dykumų karalystėje, turinčioje nedaug išteklių, per pastaruosius metus nuolat kilo tokių būtiniausių dalykų kaip duona, degalai ir elektra kainos.

Pirmadienį auštant sosto įpėdinis princas Husseinas bin Abdullah atvyko į protesto vietą prie premjero biuro ir pasikalbėjo su saugumo pajėgomis.

„Jie turi turėti galimybę reikšti savo mintis ir išreikšti savo nuomonę, o mūsų pareiga juos ginti“, – saugumo pajėgoms pasakė princas, turėdamas omenyje protestuotojus.

„Mes ir jie remiame karalių. Mes norime apsaugoti šią šalį“, – pridūrė jis.

Praėjusį mėnesį vyriausybė pasiūlė pajamų mokesčio įstatymo projektą, kurį dar turi patvirtinti parlamentas. Projektu siekiama mokesčius darbuotojams didinti mažiausiai 5 proc., o kompanijoms – 20–40 procentų.

Tai naujausios ekonominės reformos ir pagrindinių prekių kainų kėlimas nuo 2016 metų, kai Amanas užsitikrino TVF 723 mln. dolerių (620 mln. eurų) kreditą trejiems metams.

Protestų kampanija prasidėjo trečiadienį: šimtai žmonių sureagavo į Jordanijos profesinių sąjungų raginimą ir išėjo į gatves prie sąjungų federacijos būstinės.

Nuo to laiko protestai Amane ir kituose didžiuosiuose 9,5 mln. gyventojų turinčios šalies miestuose vyksta kiekvieną naktį.

Kaip rodo oficialūs skaičiai, 18,5 proc. Jordanijos gyventojų neturi darbo, o 20 proc. yra atsidūrę prie skurdo ribos.

Konsultacijų firma „Economist Intelligence Unit“ anksčiau šiais metais Jordanijos sostinę pavadino viena brangiausių arabų pasaulyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai