JT ir kiti humanitarinės pagalbos teikėjai dar nepaskelbė bado padėties Gazos Ruože, nors nuo spalio 7-osios, kai prasidėjo karas ir „Hamas“ išpuoliai prieš Izraelį, sąlygos palestiniečių teritorijoje smarkiai pablogėjo.
Tačiau „paskelbus badą, daugeliui žmonių jau būna per vėlu“, sakė JT humanitarinės pagalbos agentūros OCHA atstovas Jensas Laerke (Jensas Lerkė).
„Nenorime patekti į tokią padėtį ir prieš tai mums reikia, kad viskas pasikeistų“, – sakė jis Ženevoje surengtoje trumpojoje spaudos konferencijoje.
Per islamistų judėjimo „Hamas“ išpuolį Izraelyje žuvo apie 1 160 žmonių, daugiausia civilių, rodo naujienų agentūros AFP vertinimas, pagrįstas oficialiais duomenimis.
Pažadėjęs sunaikinti „Hamas“, Izraelis pradėjo didžiulį karinį puolimą, per kurį Gazos Ruože žuvo mažiausiai 30 228 žmonės, daugiausia moterys ir vaikai, skelbia „Hamas“ valdomos teritorijos Sveikatos apsaugos ministerija.
Humanitarinės agentūros teigia, kad Gazos Ruože gyvenančių 2,2 mln. žmonių sąlygos šiuo metu yra siaubingos.
„Turime atkreipti dėmesį į tai, ką vis dažniau ir garsiau kalbama apie aprūpinimo maistu padėtį visame Gazos Ruože, ypač jo šiaurėje“, – sakė J. Laerke.
„Jei niekas nesikeis, esant dabartinėms tendencijoms badas beveik neišvengiamas“, – pridūrė jis.
Kai 2011 metais Somalyje buvo oficialiai paskelbtas badas, pusė visų nelaimės aukų jau buvo mirusios iš bado.
J. Laerke paminėjo beveik visišką komercinio maisto importo uždraudimą, „sunkvežimių su maisto pagalba srautą“ ir „didžiulius patekimo į palestiniečių teritoriją apribojimus“.