„Mes vis dar deramės ir šiuo metu matome keletą vilčių teikiančių ženklų, kad netrukus bus galima atidaryti Kerem Šalomo perėją“, – Ženevoje surengtoje spaudos konferencijoje sakė M. Griffithsas.
Prieš Izraelio ir „Hamas“ karą per Kerem Šalomo pasienio punktą, jungiantį Izraelį su Gazos Ruožu, į apgultą teritoriją patekdavo 60 proc. prekių.
Šiuo metu atidaryta tik Rafos pasienio perėja su Egiptu.
„Mes deramės, kad būtų atidarytas Kerem Šalomas, ir ne tik tam, kad sunkvežimiai galėtų važiuoti per Rafą į Gazos Ruožą, bet ir tam, kad per Kerem Šalomą būtų galima važiuoti tiesiai į šiaurines Gazos Ruožo dalis arba ten, kur labiausiai to reikia“, – sakė M. Griffithsas.
„Jei mums tai pavyks, tai bus pirmas stebuklas per kelias savaites ir didžiulis postūmis logistikos procesui (...) tai pakeis humanitarinės pagalbos prieinamumo pobūdį“, – pridūrė jis.
Masinės civilių mirtys per karą sukėlė visuotinį susirūpinimą, kurį dar labiau sustiprino žinia, kad po Izraelio apgulties į Gazos Ruožą patenka tik labai ribotas kiekis maisto, vandens, degalų ir vaistų siuntų.
M. Griffithsas pridūrė, kad taip pat vyksta diskusijos dėl galimybės gabenti pagalbą į Gazos Ruožą iš Jordanijos, kuri ribojasi su Izraeliu ir okupuotu Vakarų Krantu.
„Šiuo metu kalbuosi su atstovu Jordanijoje, kuris jau derina galimą pagalbos pristatymą sausuma iš Jordanijos, kuri galėtų būti pristatyta per Allenby (Alenbio) tiltą tiesiai į Kerem Šalomą“, – sakė jis.
Spalio 7 dieną „Hamas“ surengė precedento neturintį išpuolį prieš pietų Izraelį. Pasak žydų pareigūnų, per išpuolius žuvo apie 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, ir įkaitais paimta apie 240 žmonių.
Per trumpalaikes paliaubas 80 įkaitų buvo paleista, o Izraelis pažadėjo sunaikinti „Hamas“ ir išlaisvinti 138 grupuotės vis dar laikomus asmenis.
Atsakydamas į spalio 7-osios išpuolius Izraelis pažadėjo sunaikinti „Hamas“.
„Hamas“ valdoma Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad nuo spalio 7-osios per Izraelio karinę operaciją Gazos Ruože žuvo 17 177 žmonių, daugiausiai moterų ir vaikų.