JT humanitarinės pagalbos vadovas vyks į Vidurio Rytus derėtis dėl pagalbos Gazos Ruožui

Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos vadovas Martinas Griffithsas (Martinas Grifitsas) pranešė antradienį vyksiantis į Artimuosius Rytus, kad padėtų susitarti dėl pagalbos patekimo į Gazos Ruožą.
REUTERS-Scanpix nuotr.
REUTERS-Scanpix nuotr.

Vaizdo pareiškime jis sakė, kad tikisi vėliau pirmadienį išgirsti gerų naujienų dėl pagalbos tiekimo į blokuojamą ir apgultą palestiniečių anklavą per Rafos perėją pasienyje su Egiptu.

„Mums reikia prieigos pagalbai teikti. Vyksta išsamios diskusijos su izraeliečiais, egiptiečiais ir kitais“, – sakė M. Griffithsas. Šį procesą, anot jo, labai palengvino JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas), surengęs diplomatinę kelionę į regiono šalis, įskaitant Izraelį.

„Tikiuosi šį rytą išgirsti gerų naujienų apie tai, kad per Rafą, vieną iš sienos kirtimo punktų, bet labai svarbų, į Gazos Ruožą pateks pagalba milijonui žmonių, persikėlusių į pietus, ir tiems, kurie ten jau gyveno“, – pridūrė JT atstovas.

Rafos sienos perėja tarp Egipto ir Gazos Ruožo yra vienintelis Izraelio nekontroliuojamas įvažiavimas į pakrantės anklavą ir išvažiavimas iš jo.

Ji uždaryta nuo praėjusio antradienio, kai per mažiau nei parą Izraelis sudavė tris smūgius, per kuriuos buvo apgadintas terminalas palestiniečių pusėje.

„Rytoj pats vyksiu į regioną ir bandysiu padėti derybose, liudyti ir išreikšti solidarumą su nepaprasta drąsa daugybės tūkstančių humanitarinės pagalbos darbuotojų, kurie neatsisakė padėti žmonėms Gazos Ruože ir Vakarų Krante“, – sakė M. Griffithsas.

Palestiniečių kovotojų grupuotė „Hamas“ spalio 7 dieną netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui.

Izraelyje žuvo daugiau nei 1,4 tūkst. žmonių, įskaitant civilius. Izraelio smūgiai į „Hamas“ taikinius Gazos Ruože pareikalavo daugiau nei 2,7 tūkst. gyvybių.

Gazos Ruožą valdanti „Hamas“ buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo anklavo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai