„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

JT: Mianmare dėl naujų susirėmimų namus paliko apie 100 tūkst. žmonių

Maždaug 100 tūkst. žmonių buvo priversti palikti savo namus dėl naujų susirėmimų tarp Mianmaro kariuomenės ir sukilėlių perversmo sukrėstos šalies rytuose, antradienį pranešė Jungtinės Tautos.
Protestai Mianmare
Protestai Mianmare / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Mianmaro ekonomika paralyžiuota, o šalį yra apėmęs chaosas po vasarį įvykdyto perversmo, per kurį generolai nušalino civilinės lyderės Aung San Suu Kyi vyriausybę, kaltindami ją sukčiavimu per 2020 metų rinkimus.

Kovos vyko virtinėje vietovių, įskaitant miestus, kur nuo policininkų rankų žuvo daug žmonių ir vietos gyventojai suformavo vadinamąsias gynybos pajėgas.

Naujausi susirėmimai ir „saugumo pajėgų nesirinktinai vykdomos atakos civilių gyvenamose vietovėse“ privertė maždaug 100 tūkst. žmonių palikti savo namus rytinėje Kajų valstijoje šalia sienos su Tailandu, nurodė JT biuras Mianmare.

Susirėmimų epicentre atsidūrusiems žmonėms skubiai reikia maisto, vandens, prieglobsčio ir sveikatos priežiūros paslaugų, nurodė biuras ir pridūrė, kad dėl saugumo pajėgų įvestų judėjimo suvaržymų stringa reikalingos pagalbos pristatymas.

Kajų valstijos gyventojai kaltina kariuomenę artilerijos apšaudymais.

Naujienų agentūros AFP nuotraukose matyti vietos gyventojai, gaminantys savadarbius ginklus, kuriuos vietos savigynos būriai naudoja kovai su mūšiuose užgrūdintais kariais.

Nuo vasario kariuomenei brutaliai malšinant perversmo išprovokuotą visuomenės pasipriešinimą visoje šalyje jau žuvo per 800 žmonių, rodo padėtį šalyje stebinčios vienos vietos grupės duomenys.

Chuntai perėmus valdžią, buvo paralyžiuotos šalies ekonomika ir bankų sistema.

Užsidarius gamykloms daug gyventojų liko be pragyvenimo šaltinių, smarkiai išaugo degalų kainos, o mianmariečiams, laikantiems santaupas bankuose, tenka visą dieną lūkuriuoti eilėse, kad galėtų pasiimti grynųjų pinigų.

Antradienį Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas (TRKK) pranešė dedantis pastangas suteikti humanitarinę pagalbą 236 tūkst. gyventojų Mianmare, dar prieš perversmą smarkiai paveiktame koronaviruso pandemijos.

Praėjusią savaitę TRKK vadovas Peteris Maureris susitiko su chuntos lyderiu Minu Aungu Hlaingu ir paragino jį sudaryti sąlygas pristatyti į šalį humanitarinę pagalbą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs