JT paragino Sudaną bent tris dienas nutraukti ugnį Ramadano mėnesio pabaigos proga

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas ketvirtadienį pareikalavo, kad Sudane bent jau trims dienoms būtų nutraukta ugnis per musulmonų šventę Id al Fitro, kuria baigiasi jų šventasis Ramadano mėnuo.
Chartumas, Sudanas
Chartumas, Sudanas / „Reuters“/„Scanpix“
Temos: 2 Sudanas Ramadanas

„Šiuo metu išgyvename labai svarbų musulmonų kalendoriaus momentą. Manau, kad tai tinkamas metas paliauboms sudaryti“, – žurnalistams teigė A.Guterresas ir ir pridūrė, kad „palaikome ryšius su šalimis ir manome, kad tai įmanoma“.

Jis pridūrė, kad ši pertrauka suteiktų galimybę konflikto zonoje įstrigusiems civiliams pabėgti ir gauti medicininę pagalbą, maisto ir kitų gyvybiškai svarbių atsargų.

Daugiau kaip 300 žmonių žuvo po to, kai šeštadienį prasidėjo kovos tarp dviejų generolų, per 2021 metų perversmą užgrobusių valdžią, pajėgų: kariuomenės vado Abdel Fattaho al Burhano ir jo pavaduotojo Mohamedo Hamdano Daglo, kuris vadovauja sukarintoms Greitojo reagavimo pajėgoms (RSF).

Pasak A.Guterreso, ugnies nutraukimas Id al Fitro šventės metu būtų pirmas žingsnis, leidžiantis Sudano gyventojams atsikvėpti nuo susirėmimų ir sudaryti sąlygas nuolatinėms paliauboms.

„Šiuo metu paliaubos yra itin svarbios“, – nurodė jis.

Vieni kruviniausių mūšių vyksta sostinėje Chartume, kur gyvena penki milijonai žmonių. Kol jos tęsiasi, dauguma jų gyvena užsidarę savo namuose be elektros, maisto ir vandens.

„Nutraukus karo veiksmus, turi prasidėti rimtas dialogas, kuris leistų sėkmingai pereiti prie naujos valdžios, pirmiausia paskiriant civilinę vyriausybę“, – sakė A.Guterresas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis