„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

JT pareigūnas: pirmasis į apgultą Gazos Ruožą įvažiavęs konvojus neturi būti paskutinis

Į apgultą Gazos Ruožą šeštadienį įvažiavęs pirmasis humanitarinės pagalbos konvojus „neturi būti paskutinis“, sakė Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos vadovas, į karo nuniokotą anklavą atvykstant sunkvežimiams su atsargomis.
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.

„Esu įsitikinęs, kad šis pristatymas bus ilgalaikių pastangų, skirtų aprūpinti Gazos gyventojus būtiniausiomis prekėmis, pradžia“, – sakė Martinas Griffithsas (Martinas Grifitsas) po to, kai iš Egipto į Gazos Ruožą įvažiavo 20 sunkvežimių.

„Šis pirmasis konvojus neturi būti paskutinis“, – perspėjo jis.

Pagalbos Izraelio apsiaustoje teritorijoje laukia daugelis Gazos Ruožo gyventojų, kuriems trūksta maisto, vaistų ir vandens.

Ligoninių darbuotojams, gydantiems daugybę per bombardavimus sužeistų žmonių, taip pat skubiai reikia medicininių reikmenų ir degalų generatoriams.

Penktadienį naujienų agentūros AP išanalizuotose palydovinėse nuotraukose buvo matyti ilga sunkvežimių su humanitarine pagalba kolona, laukianti, kol galės kirsti sieną iš Egipto į Gazos Ruožą.

Pasak pagalbos pareigūnų, prie sienos perėjos stovi daugiau kaip 200 sunkvežimių, gabenančių apie 3 tūkst. tonų pagalbos. Šiomis atsargomis siekiama šiek tiek padėti palestiniečiams Gazos Ruože, kurį Izraelis blokuoja, atsakydamas į spalio 7-ąją „Hamas“ kovotojų surengtą išpuolį prieš žydų valstybę.

Šimtai užsienio pasų turėtojų taip pat laukė, kol galės kirsti sieną iš Gazos Ruožo į Egiptą.

Penktadienį darbininkai pradėjo taisyti Izraelio bombardavimų apgadintą perėją.

Spalio 7-ąją islamistų grupuotė „Hamas“ įsiveržė į Izraelį iš Gazos Ruožo, paėmė daugiau kaip 200 įkaitų ir nužudė mažiausiai 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių.

Nuo to laiko Izraelis pažadėjo sunaikinti „Hamas“ ir teigia, kad per susirėmimus žuvo apie 1,5 tūkst. šios grupuotės kovotojų, kol jo kariuomenė atgavo užpultos teritorijos kontrolę.

Atsakydama į tai, žydų valstybė pradėjo bombardavimo kampaniją Gazos Ruože, kur su žeme buvo sulyginti ištisi miestų kvartalai ir iki šiol žuvo 4 137 palestiniečiai, daugiausia civiliai gyventojai, skelbia „Hamas“ kontroliuojama Sveikatos apsaugos ministerija.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs