TTT prezidentas Hisashi Owada teigė, jog tarptautinėje teisėje nėra „draudimo skelbti nepriklausomybę“, todėl Kosovo atsiskyrimas „nepažeidė pagrindinių tarptautinių teisių“.
Verdiktas ketvirtadienį skaitomas Hagos Taikos rūmuose, tai gali užtrukti tris valandas, praneša AP.
Šis teismo sprendimas neturi teisinės galios ir yra tik patariamoji nuomonė, tačiau manoma, jog tai bus postūmis tolesniam Kosovo tarptautiniam pripažinimui.
Iki šiol Kosovo Respubliką pripažino 69 šalys, tarp jų – JAV ir dauguma Europos Sąjungos valstybių. Rusija, Ispanija, Kinija ir kitos šalys nepripažino Kosovo nepriklausomybės – jos baiminasi, jog tai gali tapti precedentu ir paspirtimi nepriklausomybės siekiantiems jų regionams.
Kosove didžiąją dalį gyventojų sudaro etniniai albanai. Po 1998-1999 metų kruvinų susirėmimų, dešimtmetį Kosovą kontroliavo tarptautinės pajėgos, o 2008 metais jis paskelbė nepriklausomybę nuo Serbijos.
Tačiau Serbija toliau reikalauja, kad Kosovas būtų grąžintas jai. Dauguma serbų laiko Kosovą neatskiriama Serbijos dalimi ir serbų kultūros lopšiu.
Serbijos užsienio reikalų ministras Vukas Jeremicas prieš TTT sprendimą įspėjo apie galimas jo pasekmes – pasaulio separatistų suaktyvėjimą. „Jei teismas parems Kosovo atsiskyrimą, nei viena regiono ar pasaulio valstybių siena nebebus saugi“, – teigė V.Jeremicas.