„Spėju, kad geriausiu atveju dienos pabaigoje išgirsime pažadų 2018-aisiais (paaukoti) 4,4 mlrd. dolerių“, – per spaudos konferenciją sakė JT Humanitarinių reikalų koordinavimo biuro (UNOCHA) vadovas Markas Lowcockas.
„Noriu ypač padėkoti ES, Vokietijai ir Jungtinei Karalystei, šiandien pateikusioms išskirtinai didelius (aukų) pažadus“, – sakė jis.
Per trečiadienio konferenciją, kurioje dalyvauja per 80 šalių, pagalbos grupių ir agentūrų, tikimasi užsitikrinti dar 3,3 mlrd. dolerių (2,7 mlrd. eurų) paramą 2019-iesiems ir vėlesniems metams, pridūrė M.Lowcockas.
Šių pinigų reikia humanitariniam darbui Sirijoje bei pabėgėlių kaimyninėse šalyse paramai, skelbia JT.
Kiek anksčiau UNOCHA vadovas naujienų agentūrai AFP sakė besitikintis surinkti 8 mlrd. dolerių (6,6 mlrd. eurų) paramos. Jis perspėjo, kad dėl lėšų stygiaus gali tekti atsisakyti kai kurių programų.
„Mums gana smarkiai trūksta išteklių“, – sakė M.Lowcockas antradienį, dar pridūręs, kad 2017-aisiais UNOCHA sugebėjo surinkti tik pusę reikalingų lėšų.
Trečiadienį Londonas pažadėjo šiemet skirti Sirijai 450 mln. svarų (515 mln. eurų) paramą, o kitąmet – 300 mln. svarų (343,3 mln. eurų). Tuo tarpu Berlynas sakė skirsiąs humanitarinei pagalbai Sirijai per milijardą eurų.
Šiuo metu Sirijoje yra apie 6,1 mln. šalies viduje perkeltųjų asmenų, o dar daugiau kaip 5 mln. sirų buvo priversti palikti savo šalį. Be to, 13 mln. žmonių, tarp jų 6 mln. vaikų, yra reikalinga pagalba, nurodo JT.
Vien šiemet buvo perkelti per 700 tūkst. gyventojų dėl Sirijos prezidento Basharo al Assado pajėgų sustiprintos kovos su sukilėliais padidėjus humanitarinei krizei.