Tačiau prieš kelionę kilo nuogąstavimų, kad JT misijai bus sunku atskleisti tikrąją padėtį šalyje ir kad vizitu gali propagandos tikslais pasinaudoti valdančioji Komunistų partija.
M.Bachelet vizitas yra pirmoji tokia JT vyriausiosios žmogaus teisių pareigūnės kelionė per beveik du dešimtmečius. Kelionė rengiama Pekinui sulaukus kaltinimų masišku musulmonų išnaudojimu Sindziange.
Aktyvistų teigimu, Komunistų partija jau daugelį metų kalina „perauklėjimo stovyklose“ daugiau nei milijoną uigūrų ir kitų musulmonų mažumų narių, o Jungtinės Valstijos šias priemones laiko genocidu.
Kinija kategoriškai neigia jai mestus kaltinimus ir vadina juos „šimtmečio melu“.
Pasak diplomatinio šaltinio Pekine, pirmadienį M.Bachelet turėtų virtualiai susitikti su maždaug 70 diplomatinių misijų Kinijoje vadovais.
Vėliau šią savaitę ji turėtų nuvykti į Sindziango miestus Urumči ir Kašgarą, taip pat į pietinį Guangdžou miestą.
Buvusi Čilės prezidentė susitiks su „daugeliu aukšto rango pareigūnų“, taip pat su „pilietinės visuomenės organizacijų, verslo atstovais ir mokslininkais“, prieš kelionę pranešė jos biuras.
JT pareigūnai nuo 2018 metų atkakliai derėjosi su kinų vyriausybe, siekdami gauti „nevaržomą, reikšmingą prieigą“ prie Sindziango.
Tačiau kilo nuogąstavimų, kad per M.Bachelet kelionę Pekinas bandys išteisinti galimus savo nusikaltimus ir leis tik prabėgomis žvilgtelėti į gyvenimą provincijoje, kurią Kinija teigia nuraminusi „profesinio mokymo centrais“ ir ekonominės raidos iniciatyvomis.