„Pats prisiartinimo prie (pasienio) tvoros faktas nėra letalinis, pavojų gyvybėms keliantis aktas, todėl už tai negali būti šaudoma“, – žurnalistams Ženevoje sakė JT žmogaus teisių biuro atstovas Rupertas Colville'is. Jis komentavo ankstesnę dieną vykusius audringus protestus prie Gazos Ruožo ir Izraelio sienos, per kuriuos nuo izraeliečių ugnies žuvo beveik 60 žmonių, o dar apie tūkstančiai buvo sužeisti.
„Atrodo, kad bet kas gali būti nušautas“, – pabrėžė jis ir pridūrė, kad Izraeliui galioja tarptautiniai įstatymai, aiškiai nurodantys, jog „mirtina jėga gali būti naudojama tik kaip paskutinė, o ne pirmoji priemonė“.
„Nepriimtina pasakyti „tai tik „Hamas“, todėl viskas gerai“, – sakė R.Colville'is, aiškiai nepriimdamas Izraelio paaiškinimų dėl didelio žuvusių ir sužeistų palestiniečių skaičiaus per susirėmimus prie islamistų judėjimo „Hamas“ valdomo anklavo sienos.
Izraelis kaltina „Hamas“ kurstant protestus ir tvirtina, kad tik gina savo teritoriją.
R.Colville'is atkreipė dėmesį, kad tarp žuvusių palestiniečių buvo žmogus, netekęs abiejų kojų.
„Kokią grėsmę abiejų galūnių netekęs žmogus gali kelti iš kitapus didelės įtvirtintos tvoros?“ – klausė pareigūnas.
JT vyriausiasis žmogaus teisių komisaras Zeidas Ra'adas al Husseinas antradienį pareiškė, kad „atsakingieji už šiuos piktinančius žmogaus teisių pažeidimus privalo būti patraukti atsakomybėn“.
Iš 59 pirmadienį žuvusių Gazos Ruožo gyventojų dauguma buvo nušauti Izraelio snaiperių, nurodė palestiniečių anklavo Sveikatos apsaugos ministerija.
Dar mažiausiai 2,4 tūkst. buvo sužeisti per kruviniausią Izraelio ir palestiniečių konflikto dieną nuo 2014-ųjų karo Gazos Ruože.