Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JT žmogaus teisių vadovė prašo Rijado atskleisti Jamalo Khashoggi palaikų vietą

Jungtinių Tautų žmogaus teisių komisarė Michelle Bachelet antradienį pareiškė, kad tarptautiniai ekspertai turėtų padėti tirti „šokiruojančiai įžūlų“ Saudo Arabijos žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymą bei paragino Rijadą atskleisti, kur paslėpti jo palaikai.
Jamalas Khashoggi
Jamalas Khashoggi / „Scanpix“/AP nuotr.

M.Bachelet sakė sveikinanti Saudo Arabijos ir Turkijos pareigūnų pastangas ištirti šį nusikaltimą ir patraukti atsakomybėn kaltininkus.

Vis dėlto ji pabrėžė, kad kadangi byloje „veikiausiai yra įsipainioję aukšto rango Saudo Arabijos pareigūnai, (tyrėjų) kartelė privalo būti užkelta labai aukštai, kad būtų užtikrinta reikšminga atskaitomybė ir teisingumas“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Michelle Bachelet
AFP/„Scanpix“ nuotr./Michelle Bachelet

Tai buvo griežčiausi M.Bachelet komentarai šia tema. JT žmogaus teisių vadovė taip pat sakė, kad tarptautiniams ekspertams turėtų būti suteikta pilna prieiga prie įrodymų ir liudininkų.

„Raginu Saudo Arabijos pareigūnus atskleisti jo kūno buvimo vietą be jokio atidėliojimo ar išsisukinėjimo“, – pareiškė M.Bachelet.

59 metų Saudo Arabijos žurnalistas, kritikavęs galingąjį Saudo Arabijos sosto įpėdinį Mohammedą bin Salmaną, nuo 2017-ųjų gyveno Jungtinėse Valstijose ir rašė laikraščiui „The Washington Post“. Jis buvo žiauriai nužudytas Saudo Arabijos konsulate Stambule, į kurį atvyko spalio 2 dieną atsiimti dokumentų, kad galėtų vesti savo sužadėtinę turkę.

Pasak Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano, nužudyti J.Khashoggi iš Rijado atvyko 15 žmonių grupė.

Turkijos žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, esą žurnalisto, kurio palaikai iki šiol nerasti, kūnas buvo supjaustytas į daugybę gabalų.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jamalas Khashoggi
AFP/„Scanpix“ nuotr./Jamalas Khashoggi

Saudo Arabijos pareigūnai dėl šio nužudymo suėmė 18 įtariamųjų, kuriuos R.T.Erdoganas paprašė perduoti teismui Turkijoje.

Rijadas šį prašymą atmetė.

Žurnalisto nužudymas pakenkė princo Mohammedo – karalystės reformatoriaus – įvaizdžiui ir tapo išbandymu Vašingtono ir Rijado santykiams, Vakarų valstybėms pareikalavus iš Rijado daugybės atsakymų į klausimus dėl J.Khashoggi mirties.

Saudo Arabijos sosto įpėdinis pasmerkė šią žmogžudystę ir neigia prie jos prisidėjęs.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos