Julianas Assange'as galės kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą, ginčydamas sprendimą išduoti jį Švedijai

Tinklalapio „WikiLeaks“ vadovas Julianas Assange'as pirmadienį kreipėsi į Didžiosios Britanijos teismą, panaudodamas paskutinę savo kortą užsitęsusioje teisinėje kovoje, siekiant išvengti jo ekstradicijos į Švediją, kuri jį įtaria dviejų moterų išžaginimu.
Julianas Assange'as
Julianas Assange'as / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Praėjus beveik metams po arešto dėl įtarimo išžaginimu ir lytinio užpuolimo, 40 metų australas paprašė dviejų Londono Aukštojo Teismo teisėjų nuspręsti, ar jo byla gali būti toliau nagrinėjama Aukščiausiajame Teisme.

Kad ši byla būtų perduota aukščiausiam Britanijos teismui, teisėjai turėjo nuspręsti, jog ji yra susijusi su šalies visuomenei svarbia problema.

Pirmadienį teismas susirinko praėjus mėnesiui po to, kai buvęs programišius pralaimėjo savo pirmąją apeliaciją dėl išsiuntimo iš šalies.

Jeigu teismas būtų nepatenkinęs J.Assange'o prašymo, jo bylinėjimasis Britanijoje būtų baigtas, o per 10 dienų jis turėtų būti perduotas Švedijai. Tokia baigtis taptų dar vienu pralaimėjimu prieštaringai vertinamam „WikiLeaks“ vadovui.

Švedijos policija siekia apklausti J.Assange'ą, dviem šios šalies pilietėms pateikus skundus dėl prieš jas esą įvykdytų lytinių nusikaltimų, kuriuos šis aktyvistas griežtai neigia.

J.Assange'as tvirtina, kad prieš jį nukreipti kaltinimai yra politiškai motyvuoti, susiję su jo veikla vyriausybių paslaptis viešinančiame portale, kuris sukėlė JAV įtūžį, pernai paskelbęs tūkstančius konfidencialių dokumentų.

„WikiLeaks“ vadovas beveik visą laiką praleido namų arešte vieno savo šalininko užmiesčio dvare rytų Anglijoje po to, kai buvo suimtas pagal Europos arešto orderį pernai gruodį.

Julianas Assange'as galės kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą

Londono Aukštasis Teismas pirmadienį nutarė, kad Julianas Assange'as galės kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą, ginčydamas sprendimą išduoti jį Švedijai, kuri nori apklausti šį Australijos pilietį dėl įtariamo dviejų moterų išžaginimo.

Du teisėjai nutarė, kad J.Assange'o byla yra „svarbi bendrajai visuomenei“, todėl turėtų būti išspręsta aukščiausiame šalies teisme „kiek galima greičiau“.

40-metis J.Assange'as šimtus tūkstančių slaptų JAV dokumentų paviešinęs ir Vašingtono nemalonę užsitraukęs tinklalapio įkūrėjas, teisėjo sprendimą išklausė teismo salėje.

Prieš metus jis buvo suimtas Londone pagal Europos arešto orderį, buvo paleistas už užstatą griežtomis sąlygomis ir nuo to laiko yra apsistojęs vieno savo rėmėjo namuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai