„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Juliano Assange'o tėvas norėtų, kad sūnus būtų grąžintas į Australiją

Londone suimto „WikiLeaks“ įkūrėjo Juliano Assange'o tėvas sako, kad Australijos Vyriausybė turėtų siekti jo sūnaus ekstradicijos į tėvynę, skelbia „The Guardian“.
Julianas Assange'as
Julianas Assange'as / „Scanpix“/„Picture-Alliance“ nuotr.

J.Assange'as gimė ir augo Australijoje, yra Australijos pilietis, todėl dabar, kai jis suimtas Londone, Australija turėtų dėti pastangas ir reikalauti, kad „Wikileaks“ įkūrėjas būtų sugrąžintas į tėvynę.

Tokios nuomonės laikosi J.Assange'o tėvas Johnas Shiptonas, gyvenantis Melburne. Jis kreipėsi į Australijos ministrą pirmininką Scottą Morrisoną.

Taip pat jis davė interviu „The Herald Sun“ ir pareiškė, kad premjeras turėtų „kažką daryti“ dėl jo sūnaus ekstradicijos.

„Situacija gali būti išspręsta visus tenkinančiu būdu“, – sakė jis.

Australijos premjeras S.Morrisonas anksčiau yra teigęs, kad J.Assange'as, kaip Australijos pilietis, galėtų gauti konsulinę pagalbą, tačiau ne „išskirtinius sprendimus“.

J.Shiptonas nerimauja dėl savo sūnaus būklės. Tėvas tikino, kad matydamas sūnaus sulaikymo operaciją patyrė šoką.

„Pamačiau jį, kaip jis buvo tempiamas nuo laiptų, policininkus – jis neatrodė gerai, – kalbėjo J.Assange'o tėvas. – Man 74 m. ir aš atrodau geriau nei jis 47-erių. Tai toks šokas“.

Australijoje šiuo metu vyksta rinkimų kampanija ir J.Assange'o istorija neabejotinai pasinaudos vietos politikai.

Australijos opozicijos lyderis Billas Shortenas jau pasisakė, kad per artimiausias savaites sieks, jog jo atstovai susisiektų su J.Assange'o advokatais.

„Nežinau, ar J.Assange'as buvo žurnalistas“, – dvejojo jis, tačiau pridūrė, kad J.Assange'as, kaip ir bet koks kitas Australijos pilietis, užsienyje atsidūręs nelaimėje, turi sulaukti ambasados pagalbos. Taip pat jis pripažino, kad J.Assange'o atvejis yra svarbesnis nei eilinė keliautojo bėda.

Žaliųjų partijos lyderis Richardas Di Natale ABC televizijai sakė, kad nepaisant asmeninių nuomonių apie J.Assange'ą, svarbus pats principas.

„J.Assange'as atskleidė karo nusikaltimus Irake. Tai buvo svarbi visuomenei žinoti informacija atviroje ir skaidrioje demokratijoje“, – sakė jis.

Tuo metu Didžiosios Britanijos politikai leiboristai kol kas kalba apie J.Assange'o galimą ekstradiciją į Švediją, jei byla dėl galimai jo įvykdytų lytinių nusikaltimų bus atnaujinta.

Leiboristų lyderis Jeremy Corbynas „Sky News“ teigė, kad prieštarautų J.Assange'o ekstradicijai į JAV, nes tiki, kad „Wikileaks“ paskelbė tiesą apie tai, kas vyko Irake ir Afganistane.

Tuo metu Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May pasveikino Ekvadoro sprendimą atimti J.Assango pilietybę ir leisti jį sulaikyti. Ji tikino, kad J.Assange'o sulaikymas rodo, kad Jungtinėje Karalystėje įstatymai galioja visiems be išimties.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs