Pagal naująją programą vidaus saugumo tarnybos galės dalytis informacija apie rūpimus žmones su kitomis vyriausybės agentūromis, vietos valdžia ir verslu.
Vidaus reikalų sekretorius Sajidas Javidas pirmadienį sakydamas savo pirmą svarbią kalbą nurodė, jog 2017 metais Jungtinėje Karalystėje įvykdytos ekstremistų atakos pamokė, kad slapta informacija reikia plačiau dalytis su vietos valdžia. To reikia, kad ekstremistai neturėtų „saugios erdvės“ veikti.
Pasak sekretoriaus, ekstremistų atakų grėsmė išlieka itin didelė, nors džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) paskelbtas „kalifatas“ jau žlugo.
S.Javidas nurodė, kad taip pat padidėjo dešiniojo sparno ekstremistų atakų grėsmė. IS ir dešiniojo sparno grupės turi daugiau bendrų dalykų, nei pačios pripažįsta, sakė jis.
„Abi naudojasi nuoskaudomis, iškraipo tiesą ir pakerta vertybes, laikančias mus drauge“, – pažymėjo vidaus reikalų sekretorius.
Pasak jo, šalies įstatymuose yra „anomalijų“ ir juos reikia atnaujinti, priderinti prie technologijų. Pavyzdžiu jis pateikė įstatymus, pagal kuriuos „aiškiai nelegalu“ atsisiųsti terorizmą skatinančius klipus, bet nedraudžiamas jų srautinis siuntimas, kuris pastaruosius penkerius metus yra dažnesnis.
Saugumo ministras Benas Wallace'as transliuotojui BBC sakė, kad naująja kovos su terorizmu strategija bus siekiama įtikinti asmenis atsisakyti ekstremistų ideologijos, be to, ketinama prižiūrėti į laisvę išėjusius dėl terorizmo nuteistus žmones.
Britų laikraštis „The Guardian“ pirmadienį pranešė, jog daugiau kaip 80 iš 193 bausmių, 2007–2016 metais paskirtų terorizmo bylose, šiemet baigiasi. Paleidžiamų žmonių skaičius gali būti daug didesnis, nes kaliniai gali siekti paleidimo atlikę pusę paskirtos bausmės.