„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Jungtinėje Karalystėje 2023-iųjų birželis buvo karščiausias per stebėjimų istoriją

Jungtinės Karalystės meteorologijos tarnyba pirmadienį pranešė, kad šių metų birželis šalyje buvo karščiausias per stebėjimų istoriją.
Londonas
Londonas / 123RF.com nuotr.

„2023 metų birželio vidutinė temperatūra Jungtinėje Karalystėje – 15,8 laipsnio Celsijaus – yra aukščiausia nuo 1884 metų“, – teigiama meteorologijos tarnybos pranešime.

Remiantis preliminariais duomenimis, 2023 metų birželį vidutinė temperatūra buvo 0,9 laipsnio aukštesnė už ankstesnį bendrą rekordą – 14,9 laipsnio Celsijaus, užfiksuotą 1940 ir 1976 metų birželio mėnesiais.

„Tai oficialiai karščiausias birželis Jungtinėje Karalystėje“, – sakė meteorologijos tarnybos atstovas Markas McCarthy.

Karščiausią birželio dieną temperatūra siekė 32,2 laipsnio Celsijaus, sakė M.McCarthy.

„Stebina tai, kad didžiąją mėnesio dalį išliko šilta, o temperatūra daug kur viršijo 20 laipsnių Celsijaus, o kartais net 30 laipsnių“, – pridūrė jis.

Visos keturios Jungtinės Karalystės dalys – Anglija, Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija – taip pat pranešė apie šilčiausią birželį per stebėjimų istoriją.

Atsižvelgiant į rekordinį geriamojo vandens poreikį, kai kuriose Pietryčių Anglijos dalyse teko įvesti vandens naudojimo apribojimus.

Tuo tarpu Škotija, susirūpinusi dėl vandens lygio savo upėse ir ežeruose, regionuose paskelbė vandens trūkumo pavojų.

Pernai Anglijoje buvo užfiksuota viena karščiausių vasarų per stebėjimų istoriją (kartu su 2018-ųjų vasara) ir ketvirta karščiausia visoje Jungtinėje Karalystėje. Dėl rekordinių karščių uždarytos mokyklos ir atšaukti traukinių reisai.

Temperatūra pirmą kartą viršijo 40 laipsnių Celsijaus.

„Be natūralaus kintamumo, dėl žmogaus sukeltos klimato kaitos Žemės atmosfera šiltėja ir dėl to didėja galimybė pasiekti rekordiškai aukštą temperatūrą“, – sakė meteorologijos tarnybos atstovas Paulas Daviesas.

JK aplinkosaugos aktyvistų organizacijos „Greenpeace“ klimato skyriaus vadovė Mel Evans teigė, kad temperatūros rekordai „krenta kaip domino kauliukai“, ir dėl visuotinio atšilimo kaltino iškastinio kuro naudojimą.

M. Evans kritikavo britų ministrą pirmininką Rishi Sunaką (Rišį Sunaką), kad jis „miega prie vairo“ ir nesiima veiksmų klimato kaitos srityje.

„Jei pasaulyje siaučiančios karščio bangos, sausros ir miškų gaisrai nesugebės išmušti R. Sunako iš tenkinimosi esama situacija, žmonės pradės svarstyti, kas gi tai padarys“, – teigė ji.

Praėjusią savaitę R. Sunako patariamoji klimato kaitos institucija kritikavo vyriausybę dėl lėto perėjimo prie švarios energijos ir įspėjo, kad laikas pasiekti užsibrėžtus tikslus senka.

Jis taip pat prarado savo tarptautinį aplinkos ministrą Zacą Goldsmithą, kuris apkaltino R. Sunaką apatija aplinkosaugos politikos srityje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“