Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos departamentas nurodė, kad „Moderna“ vakcina „atitinka priežiūros institucijos griežtus saugumo, veiksmingumo ir kokybės standartus“ ir kad šis preparatas bus prieinamas „nuo pavasario“.
Britanijoje anksčiau buvo patvirtintos vakcinos nuo COVID-19, sukurtos bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“, taip pat bendrovės „AstraZeneca“, bendradarbiaujant su Oksfordo universitetu.
„Pfizer-BioNTech“ ir „Oxford-AstraZeneca“ vakcinų pirmąsias dozes nuo gruodžio pradžios šalyje jau gavo apie 1,5 mln. žmonių. Vyriausybė tikisi, kad iki vasario vidurio bus paskiepyta 15 mln. gyventojų.
Sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas sakė, kad nepriklausomos Vaistų ir sveikatos produktų agentūros (MHRA) sprendimas patvirtinti „Moderna“ skiepus šiai programai suteiks papildomą postūmį.
„Tai – tolesnė puiki žinia ir dar vienas ginklas mūsų arsenale, siekiant pažaboti šią siaubingą ligą“, – kalbėjo jis.
„Moderna“ vakcina leis mums dar labiau paspartinti vakcinavimo programą, kai nuo pavasario taps prieinamos pirmosios dozės“, – sakė M.Hancockas.
MHRA tapo pirmąja pasaulyje priežiūros institucija, patvirtinusia „Pfizer-BioNTech“ ir „Oxford-AstraZeneca“ skiepus. Tai leido pradėti, anot sveikatos apsaugos sistemos vadovų, visų laikų didžiausią skiepijimo programą Britanijoje.
„Moderna“ vakcina buvo patvirtinta po kelis mėnesius trukusių klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo dešimtys tūkstančių žmonių. Jų metu buvo nuodugniai išanalizuotas preparato saugumas, kokybė ir veiksmingumas.
Anglijos vyriausiojo medicinos pareigūno pavaduotojas Jonathanas Van-Tamas sakė, kad šis preparatas yra „labai veiksmingas“ ir kad jo sukūrimas yra „dar viena įspūdinga mokslo sėkmė“.
Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos departamentas pranešė, kad „Moderna“ vakcinos veiksmingumas siekia 94 proc. ir kad ji taip pat apsaugo senyvus žmonės.
Britanija yra užsakiusi 17 mln. dozių šios vakcinos, planuojamos gauti ateinančiais mėnesiais, kai amerikiečių bendrovė padidins gamybos pajėgumus.