Leiboristų partija oficialiai pateikė svarstyti parlamentui dokumentą, kuriame siūloma suteikti įstatymų leidėjams galimybę balsuoti dėl pakartotinio referendumo išstojimo iš Europos Sąjungos klausimu. Tačiau leiboristų atstovai nesako, ar partija pritaria antro referendumo idėjai.
Leiboristai taip pat siūlo parlamentui svarstyti alternatyvų planą dėl „Brexit“, kuriame numatoma, kad Didžioji Britanija liks muitų sąjungoje su ES.
Atskiri leiboristai pateikė savo pataisas. Rachel Reeves pateiktoje pataisoje ministrė pirmininkė Theresa May raginama prašyti Briuselio pratęsti Britanijos išstojimo iš ES terminą, kad būtų užkirstas kelias išstojimui be sutarties.
Yvette Cooper pataisa Th.May raginama pratęsti „Brexit“ terminą, jei parlamentas iki vasario 26-osios nesuderintų susitarimo.
Hilary Bennas parlamentarams siūlo balsuoti dėl keturių klausimų – ar jie pasirengę: vėl svarstyti Th.May susitarimą, išstoti iš ES be sutarties, bandyti peržiūrėti susitarimą ar surengti antrą referendumą.
Britų žiniasklaida pažymi, kad daug vyriausybės narių palaiko pataisą, trukdančią išstoti be susitarimo, ir kad kai kurie jų gali atsistatydinti, jei ši pataisa nebus priimta.
Pirmadienį kalbėdama apie savo „Brexit“ planus Th.May pareiškė, kad ketina prašyti ES keisti taip vadinamąją apsidraudžiamąją priemonę, kuria siekiama išvengti „kietos“ sienos tarp Šiaurės Airijos ir Airijos. Apsidraudžiamoji priemonė kelia britų parlamentarų susirūpinimą, kad jai esant ES galėtų toliau primetinėti Britanijai savo muitų normas.
Tuo metu dėl dviejų kitų opių klausimų – dėl antro referendumo ir priemonės, užkertančios kelią Britanijai išstoti iš ES be sutarties – Th.May kategoriškai pareiškė, kad britų vyriausybė nepritaria nei pakartotiniam referendumui, nei papildomų priemonių įvedimui.
Žiniasklaida pažymi, kad ministrė pirmininkė pateikė nedaug informacijos apie tai, kaip ji gali pakeisti „Brexit“ susitarimą.
Laikraštis „The Daily Telegraph“ rašo, kad Th.May vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Oliveris Robbinsas susirašinėdamas su iždo kancleriu Philipu Hammondu atmetė galimybę, kad Briuselis grįš derėtis dėl „Brexit“.
Anksčiau britų parlamentas didele balsų persvara atmetė Th.May pasiūlytą susitarimą su ES dėl „Brexit“, ir dabar ministrė pirmininkė bando sureguliuoti situaciją, kad neįvyktų išstojimo be sutarties scenarijus.
Balsavimas dėl Th.May plano ir kitų partijų pasiūlytų jo pataisų planuojamas sausio 29 dieną.