Maždaug 8,4 mln. žmonių gresia badas, nurodė JT humanitarinių reikalų koordinavimo biuras (OCHA). 2017 metais tokių žmonių buvo 6,8 milijono.
Nuo vienokios ar kitokios pagalbos yra priklausomi iš viso 22,2 mln. žmonių – 76 proc. Jemeno gyventojų. Jų iš viso yra 29 milijonai. Per pastarąjį pusmetį nuo pagalbos priklausomų jemeniečių skaičius padidėjo 1,5 milijono.
Jungtinių Tautų pastangoms spręsti didžiausia pasaulyje vadinamą humanitarinę krizę trukdė Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos, nuo 2015-ųjų kovo padedančios Jemeno vyriausybei, vykdoma sukilėlių kontroliuojamų uostų blokada.
Lapkritį sukilėliams paleidus balistinę raketą į Rijado oro uostą, koalicija sustabdė net JT pagalbos gabenimą, bet vėliau režimą sušvelnino.
Pirmadienį į pagrindinį sukilėlių kontroliuojamą uostą Chudaidą atplaukė laivas su keturiais JAV nupirktais automobiliniais kranais, kurį koalicija blokavo mėnesius.
Per Chudaidą keliauja maždaug 70 proc. Jemeno importo ir JT atstovas Stephane'as Dujarricas sakė, kad kranai „reikšmingai paspartins humanitarinių krovinių iškrovimą“.
„Tai sudarys sąlygas greičiau pristatyti pagalbos prekes jemeniečių šeimoms, patekusioms į didžiausią pasaulyje bado krizę“, – sakė jis.
Tačiau JT pareigūnai perspėja, kad galimybės gauti humanitarinius krovinius tebekelia susirūpinimą net ir panaikinus blokadą.
Po koalicijos įsikišimo 2015 metais Jemene iš viso žuvo 9 245 žmonių, rodo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) statistika. Dar daugiau kaip 50 tūkst. buvo sužeisti, o milijonai turėjo palikti savo namus.
Jemeno sveikatos apsaugos sistemai atsidūrus prie žlugimo slenksčio, daugiau kaip milijonas žmonių užsikrėtė cholera, daugiau kaip 2 tūkst. jų mirė, nurodo Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus Komitetas.