„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje Lietuva pasmerkė karinį perversmą Mianmare

Penktadienį sušauktoje Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje Lietuva pasmerkė karinį perversmą Mianmare, pranešė Užsienio reikalų ministerija.
Mianmaro policija guminėmis kulkomis šaudo į demonstrantus.
Mianmaro policija guminėmis kulkomis šaudo į demonstrantus. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Lietuva griežtai pasmerkė įvykusį karinį perversmą Mianmare ir neteisėtą demokratiškai išrinktų politinių lyderių ir pilietinių aktyvistų sulaikymą“, – rašoma pranešime.

Kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis ir bendramintėmis Lietuva paragino Mianmaro karinę vadovybę nutraukti nepaprastąją padėti, grąžinti valdžią teisėtai Vyriausybei.

Taip pat – paleisti visus sulaikytus žmones ir visapusiškai gerbti bei ginti žmogaus teises, pagrindines laisves ir teisinės valstybės principus.

„Esame sunerimę dėl informacijos srautų ribojimo, įskaitant interneto išjungimą, žiniasklaidos varžymą ir žurnalistų bauginimą,“ – pranešime cituojamas Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje, ambasadorius Andrius Krivas.

Be kita ko, Lietuva paragino Mianmarą visapusiškai bendradarbiauti su Jungtinių Tautų žmogaus teisių mechanizmų ekspertais, įskaitant specialųjį pranešėją dėl žmogaus teisių padėties Mianmare.

Penktadienį 29-ąją specialioji Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesija sušaukta Jungtinės Karalystės ir ES iniciatyva, ji buvo skirta Mianmaro krizės poveikiui žmogaus teisėms aptarti.

Žmogaus teisių taryba priėmė rezoliuciją dėl krizės Mianmare poveikio žmogaus teisėms. Rezoliucija priimta konsensusu, nuo kurio atsiribojo Kinija, Rusija, Venesuela, Bolivija ir Filipinai.

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba yra tarpvyriausybinis formatas, kurį sudaro 47 šalys narės, išrinktos Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje.

Ši organizacija yra atsakinga už visuotinį pagarbos žmogaus teisėms stiprinimą ir kovą su jų pažeidimais. Lietuva šiuo metu dirba stebėtojos statusu bei siekia išrinkimo į Žmogaus teisių tarybą 2022-2024 metų laikotarpiui.

Mianmare kariškiai perversmą įvykdė vasario pradžioje, jo metu sulaikė šalies de facto lyderę Aung San Suu Kyi ir paskelbė, kad metams įveda nepaprastąją padėtį ir šiam laikotarpiui perima šalies kontrolę.

Karinį perversmą pasmerkė ES ir Jungtinės Valstijos. Perversmas iššaukė protestus ir Mianmare, jų metu sulaikyta tūkstančiai žmonių.

JAV šiuo metu jau įvedė sankcijas atsakingiems generolams, apie sankcijas svarsto ir ES.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų