Sprendimas 81 vietos parlamente buvo priimtas netrukus po vidurnakčio 50 balsų prieš vieną.
„Mums reikia rinkimų ir stabilios vyriausybės“, – sakė parlamento narys Danijelis Živkovičius, kuris inicijavo balsavimą dėl nepasitikėjimo.
Vasarį balsavimą dėl nepasitikėjimo pralaimėjo ir darbą turėjo baigti ankstesnė koalicinė vyriausybė.
Juodkalnijoje jau kelias savaites tvyro politinė įtampa, vyriausybei pasirašius prieštaringai vertinamą naują susitarimą su Serbijos Ortodoksų Bažnyčia (SOB).
Susitarime aptarti įvairūs klausimai, įskaitant priemones, skirtas šimtams SOB priklausančių nekilnojamojo turto objektų, įskaitant bažnyčias ir vienuolynus, reglamentuoti.
Juodkalnijos ministras pirmininkas Dritanas Abazovičius pasveikino šį susitarimą, sakydamas, kad tikimasi, jog jis padės sušvelninti santykius tarp nesutariančių šalies grupių, ypač Serbiją remiančių ir provakarietiškų partijų.
Prezidentas Milo Djukanovičius jau seniai yra aršus SOB priešininkas ir yra kaltinamas noru nacionalizuoti bažnyčios turtą.
Šiuo metu opozicijoje esantis M.Djukanovičius ištisas savaites naudojosi šiuo susitarimu kaip vėzdu, siekdamas destabilizuoti valdančiuosius ir inicijuoti pirmalaikius rinkimus.
Religiniai klausimai Juodkalnijoje nuolat kursto aistras, o ankstesnės vyriausybės buvo nuverstos dėl ginčų, susijusių su SOB.
Nedidelę Adrijos jūros pakrantėje įsikūrusią šalį jau seniai kamuoja kovos dėl tapatybės. Be kita ko, pernai protestuotojai, pasivadinę „Juodkalnijos patriotais“, bandė sutrukdyti naujojo Juodkalnijos SOB vadovo inauguracijai.
2006 metais Juodkalnija atsiskyrė nuo Serbijos, vis dėlto kone trečdalis iš 620 tūkst. Juodkalnijos gyventojų vadina save serbais, o kai kurie net atsisako pripažinti Juodkalnijos nepriklausomybę.
Nepriklausomybės architektas M.Djukanovičius siekia apriboti SOB įtaką Juodkalnijoje ir įtvirtinti atskirą nacionalinę tapatybę, įskaitant nepriklausomą stačiatikių bažnyčią.
SOB yra dominuojanti Juodkalnijoje, bet kritikai kaltina ją tarnaujant Belgrado interesams.