M.Katničiaus teigimu, perversmas esą buvo inicijuojamas dėl to, kad vyriausybė Podgoricoje siekia prisijungti prie NATO.
Prokuroras patvirtino išvadą, kad „nacionalistai iš Rusijos“ buvo subūrę nusikaltėlių grupuotę, kuri turėjo užduotį rinkimų dieną įsiveržti į Juodkalnijos parlamento pastatą, nužudyti vyriausybės vadovą M.Džukanovičių ir atvesti į valdžią prorusišką koaliciją.
Rinkimų dieną, spalio 16-ąją, Juodkalnijoje buvo sulaikyta apie 20 Serbijos ir Juodkalnijos piliečių, tarp jų – buvęs Serbijos specialiųjų policijos pajėgų vadas. 14 įtariamųjų vis dar suimti, o tarp šių vyrų yra tokių, kurie Rytų Ukrainoje anksčiau kovėsi prorusiškų separatistų pusėje.
Pačios Rusijos pareigūnai neigia bet kokį ryšį su įvykiais Juodkalnijoje. Tačiau Kremlius atvirai remia „patriotines“ partijas, kurios prieštarauja būsimam šalies prisijungimui prie NATO.
į Juodkalniją rinkimų vakarą turėjo įsiskverbti apie 500 žmonių, kurie būtų pradėję sėti smurtą šalyje. Tuo metu pasamdytas profesionalus snaiperis būtų nušovęs ministrą pirmininką M.Džukanovičių.
„Neturime jokių įrodymų, kad čia kaip nors įsipainiojusi Rusijos valstybė. Tačiau turime įrodymų, kad neramumus organizavo du nacionalistai iš Rusijos“, – pabrėžė M.Katničius.
Tuo metu Serbijos pareigūnai, kaip anksčiau pranešė šalies dienraštis „Danas“, slapta deportavo kelis Rusijos piliečius, siejamus su sąmokslu Juodkalnijoje. Esą šie rusai iš Serbijos fiksavo M.Džukanovičiaus buvimo vietą.
„Serbijos prokurorai stebėjo šiuos asmenis ir neleido jiems įgyvendinti plano. Tie asmenys jau nebėra Serbijos teritorijoje. Nežinau, kur jie yra – Rusijoje ar kur nors kitur“, – tvirtino M.Katničius.
Jo teigimu, į Juodkalnijos teritoriją rinkimų vakarą turėjo įsiskverbti apie 500 žmonių, kurie būtų pradėję sėti smurtą šalyje. Tuo metu pasamdytas profesionalus snaiperis būtų nušovęs ministrą pirmininką M.Džukanovičių.
„Buvo planuojama nustumti Juodkalniją nuo kelio į euroatlantinę integraciją, ypač – į narystę NATO“, – teigė M.Katničius.
Juodkalnija jau pakviesta prisijungti prie NATO, nors tam aršiai prieštarauja Rusija, kuri netektų strateginės prieigos prie Adrijos jūros. Tikimasi, kad Juodkalnija prie Aljanso prisijungs kitų metų pavasarį, kai sutartis bus ratifikuota kitų 28 NATO narių parlamentuose.