Europos Sąjunga šią savaitę paskelbė sankcijas Irano dronų gamintojai ir keliems generolams, atsakingiems už dronų, kurie naudojami kare Ukrainoje, tiekimą Rusijai.
Kiek anksčiau sankcijas Europa įvedė liūdnai pagarsėjusiai Irano moralės policijai. Dėl šios institucijos sulaikytos merginos mirties Irane kilo protestai, kurie iki šiol žiauriai malšinami.
Kairiųjų pažiūrų britų leidinys „The Guardian“ teigia, kad šios sankcijos yra simbolinės, bet kartu pripažįsta, kad dabar „Vakarai nebeturi priemonių, kurios galėtų turėti reikšmingą poveikį“.
Laikraštis laikosi pozicijos, kad Donaldo Trumpo administracijos sprendimas sužlugdyti branduolinį susitarimą įtvirtino griežtosios linijos šalininkus Irane ir turėjo pražūtingą poveikį paprastiems žmonėms, ypač moterims, tuo tarpu elitas toliau klestėjo.
„Dėl šių vidaus ir tarptautinių įvykių pažangos atgaivinant susitarimą perspektyva atrodo dar labiau nutolusi nei bet kada anksčiau. Todėl šalys turėtų apsvarstyti siauresnes priemones, kad išvengtų eskalacijos, kuri keltų pavojų daugeliui žmonių ir rizikuotų nubausti gyventojus, kuriuos valdantieji jau ir taip daugeliu atžvilgių nuvylė“, – mano „The Guardian“.
„Deutsche Welle“: Kodėl iraniečiai protestuoja, o rusai tyli
Vokietijos nacionalinio transliuotojo „Deutsche Welle“ autorius Miodragas Soricas svarsto, kodėl žiauraus valdžios ir jėgos struktūrų akivaizdoje iraniečiai drįsta išeiti į gatves, o rusai, net ir siunčiami į akivaizdžią mirtį kare Ukrainoje, nesukyla prieš režimą.