Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 09 22

Ką rašo pasaulis: Baku ambicijos gali būti daug didesnės

Antradienį Azerbaidžanas paskelbė Kalnų Karabache pradedantis taikyti „vietinio pobūdžio antiteroristines priemones“, siekdamas „atkurti konstitucinę tvarką“. Nors regione buvo dislokuota pora tūkstančių rusų taikdarių, Baku tai neatbaidė. Kiek daugiau nei per parą Azerbaidžanas pasiekė savo – privertė separatistų valdžią sudėti ginklus. Tačiau ar tai šio ne vieną dešimtmetį trunkančio konflikto finišo tiesioji? Tradicinėje penktadienio užsienio spaudos apžvalgoje 15min pateikia, ką šia tema rašo įtakingiausi pasaulio leidiniai.
Spaudos apžvalga
Spaudos apžvalga / 15min koliažas

Po paliaubų paskelbimo trečiadienį dieną po to organizuotos Azerbaidžano ir Kalnų Karabacho valdžios atstovų derybos baigėsi be viešų pareiškimų ar proveržio ženklų.

Azerbaidžano atstovas Elchinas Amirbekovas pažymėjo, kad „sunku“ tikėtis, jog visos Azerbaidžano ir Karabacho armėnų problemos gali būti išspręstos per vieną susitikimą.

Cituodama etninių armėnų atstovą, Rusijos naujienų agentūra RIA teigė, kad galutinių susitarimų tarp abiejų šalių nepasiekta, o Kalnų Karabacho lyderio patarėjas pabrėžė, kad etniniams armėnams, prieš atiduodant ginklus, reikės saugumo garantijų.

„AFP“/„Scanpix“/Derybos tarp Azerbaidžano ir Kalnų Karabacho atstovų
„AFP“/„Scanpix“/Derybos tarp Azerbaidžano ir Kalnų Karabacho atstovų

Pagal pirminį paliaubų susitarimą vietos armėnų pajėgos sutiko išsiskirstyti ir taip kapituliavo prieš Azerbaidžaną.

Vienas iš pagrindinių šio konflikto stebėtojus dominančių aspektų yra Rusijos vaidmuo: būtent Maskvos pastangomis per ankstesnį konfliktą 2020 m. šalys susitarė dėl paliaubų, o pagal tuomet sudarytos sutarties sąlygas į regioną atvyko Rusijos taikdariai.

Tačiau per konflikto dienas jie užsiėmė ne karinių veiksmų stabdymu, o gyventojų evakuacija ir „paliaubų pažeidimų stebėjimu“.

Daugelyje Vakarų leidinių daroma išvada, kad dėl karo Ukrainoje susilpnėjusi Rusija nebėra neginčijamas autoritetas Pietų Kaukaze. Jos galimybės stabilizuoti padėtį yra ribotos, o Kremlius neturi jokio noro įsitraukti į naują konfliktą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs