Rusija ir antradienį, ir trečiadienį skelbė, kad baigia karines pratybas regionuose aplink Ukrainą, taip pat aneksuotame Kryme, ir grąžina dalį karių į nuolatines bazes giliau šalyje.
Kremliaus kontroliuojama žiniasklaida taip pat išsyk suskubo tyčiotis iš Vakarų, visų pirma – JAV, pareigūnų įspėjimų, esą didelė invazija į Ukrainą buvo planuojama konkrečiai vasario 16-osios naktį. Siautėjo ir RT vadovė Margarita Simonian, ir Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.
Tačiau Vakarų diplomatai ir analitikai netrukus paskelbė pastebėję, kad joks pajėgų atitraukimas iš tiesų nevykdomas – atvirkščiai, Baltieji rūmai pranešė, kad Rusija prie sienos su Ukraina papildomai pasiuntė dar apie 7 tūkst. karių.
Negana to, Ukrainai buvo smūgiuota kibernetinėmis atakomis, o nuo vėlyvo trečiadienio pasipylė pranešimai iš Rusijos kontroliuojamų separatistų Donbase teritorijų – esą ukrainiečių pajėgos apšaudė kelias gyvenvietes.
Kijevas tai paneigė ir pažymėjo, kad apšaudymus kaip tik surengė separatistų pusė, o Ukrainos pajėgos į juos nereagavo. Maskvai reikalingas pretekstas aktyvuoti karinius veiksmus, tarkime, „pagalbą“ rusiškais pasais apdalintiems Donbaso gyventojams.
Prezidentas Volodymyras Zelenskis anksčiau, beje, irgi pareiškė, kad Kijevas nepastebi Rusijos karių atitraukimo.
Turbūt nenuostabu, kad, pavyzdžiui, „The New York Times“ kalba apie kaip tik dar labiau padidėjusią įtampą, o prancūzų „Le Monde“ reportaže iš Kijevo cituoja ukrainiečius, nė nežinančius, kaip reaguoti į keistų naujienų laviną.