Iš pradžių Rusijos gynybos ministerija, o tada ir prezidentas Vladimiras Putinas patvirtino, kad R.Galickis, kuris anksčiau buvo kaltinamas vadovavimu separatistams ir rusų kariams Rytų Ukrainoje, žuvo būtent Alepe.
Skelbiama, kad pulkininkas buvo mirtinai sužeistas apšaudžius rusų karo lauko ligoninę Alepo al-Furkano kvartale. Per tą patį išpuolį žuvo ir dar du rusai medikai.
Kaip praneša „RIA Novosti“, R.Galickis Sirijoje oficialiai konsultavo valdančiojo režimo pajėgas, kurios per tris savaites užėmė tris ketvirtadalius Rytų Alepo – čia anksčiau ilgą laiką šeimininkavo sukilėliai.
O vienos Rusijos karo veteranų organizacijos Sankt Peterburgo skyriaus vadovas Vladimiras Kuzminas nepriklausomam laikraščiui „Fontanka“ atskleidė, kad R.Galickis jau gruodžio 12-ąją turėjo būti paaukštintas iki generolo majoro.
Žinoma, dėmesio sulauktų bet kokio aukštas pareigas užimančio Rusijos kariškio žūtis Sirijoje. Vis dėlto R.Galickio istorija itin įdomi.
Šių metų gegužę Ukrainos gynybos ministerija viešai apkaltino R.Galickį vadovavus prorusiškų separatistų pajėgoms Donbase.
Ukrainos karinės žvalgybos duomenimis, R.Galickis buvo vienas Rusijos saugumo pajėgų centro Novočerkasko mieste vadovų. Šis centras nuo Ukrainos sienos nutolęs 50 km.
R.Galickis, kuris pats gimė Ukrainoje, šįmet vasario 16-ąją buvo apdovanotas už karinę tarnybą, o tada paskirtas Pietų karinės apygardos karinio dalinio Nr. 64722 operacijų direktorato vadovu.
Šis dalinys išties mįslingas. Mat apie jį informacijos Rusijos kariuomenės duomenų bazėse apskritai nėra, o jo egzistavimą įrodo tik karinio teismo bylos.
Keli smalsūs tinklaraštininkai prasidėjus neramumams Rytų Ukrainoje taip pat išsiaiškino dalinio adresą – Atamanskajos g. 36, Novočerkaskas. Čia anksčiau veikė karo akademija.
Kathleen Weinberger, Rusijos ekspertė Vašingtone veikiančiame Karo studijų institute, mano, kad Sirija Kremliui yra bandymų laukas.
Tokių vaiduokliškų dalinių Rusijos kariuomenėje yra ir daugiau. Manoma, kad Kremlius tokiais oficialiai neegzistuojančiais daliniais maskavo sprendimą nusiųsti karius į Donbasą ir taip padėti separatistams atmušti Ukrainos pajėgas.
Kaip rašo „The Daily Beast“, faktas, kad R.Galickis buvo apdovanotas šių metų vasario 16-ąją, gali būti labai svarbus. Maždaug tuo metu buvo minimos sėkmingo separatistų ir rusų surengto Debalcevės puolimo metinės.
Negana to, R.Galickis vėliau pradėjo vadovauti 5-ajai nepriklausomai tankų brigadai (OTB), kuri Debalcevės puolime suvaidino itin svarbų vaidmenį. Vienas tankistas Dorži Batomunkujevas iš Buriatijos per vieną mūšių siaubingai nudegė, o vėliau apie savo misiją Ukrainoje papasakojo nepriklausomam leidiniui „Novaja gazeta“.
R.Galickis – ne vienintelis 5-osios OTB narys, kuris žuvo Sirijoje. Šių metų birželio 19-ąją per apšaudymą Alepe žuvo kitas brigados pulkininkas Vladimiras Bekišas. Šis Baltarusijos Grodno mieste gimęs kariškis brigadoje vadovavo žvalgybai.
Visgi įdomiausia yra tai, ką Rusijos tankistų brigados vadovai daro Alepe, kur rusų karinė intervencija, pačios Maskvos teigimu, apsiriboja parama režimo pajėgoms iš oro ir humanitarine parama?
Kathleen Weinberger, Rusijos ekspertė Vašingtone veikiančiame Karo studijų institute, mano, kad Sirija Kremliui yra bandymų laukas.
„Rusija mūšio laukus Sirijoje ir Ukrainoje naudoja savo hibridinio karo galimybių tikrinimui. Žiūrima, kaip sekasi koordinuoti oro atakas su sausumos kovomis. Alepas – ideali vieta bandyti tokių mūšių sąlygas“, – teigė K.Weinberger.
Rusija ir praeityje yra permetusi kelis kariuomenės dalinius ir jų vadovus iš Rytų Ukrainos į Siriją. Čia karo veiksmai derinami tiek su Basharo al Assado pajėgomis, tiek su pastarosioms padedančiais iraniečiais.