Kai gąsdina virusas: dalis Rusijos rinkimų komisijos narių atsisako dirbti per referendumą

Šimtai Rusijos rinkimų komisijų darbuotojų sako, kad bijo koronaviruso, todėl nepadės organizuoti referendumo dėl Konstitucijos pataisų, kurios gali prailginti prezidento Vladimiro Putino valdymą iki 2036 metų, rašo „Reuters“.
Rusijoje ruošiamasi referendumui dėl Konstitucijos pataisų
Rusijoje ruošiamasi referendumui dėl Konstitucijos pataisų / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.

Liepos 1-ąją gyvai ir šešias dienas prieš tai paštu Rusijos piliečiai balsuos, ar pritarti konstitucinei reformai, ar ją atmesti. Viena siūlomų pataisų leistų V.Putinui dirbti dar dvi šešerių metų trukmės kadencijas – jam nereikėtų trauktis 2024 metais.

Referendumo baigtimi neabejojama – V.Putinas, prieš dvi dešimtis metų nesiginčijęs su jo garbintojais, teigusiais, kad jam reikia valdyti mažiausiai tris dešimtmečius, ir jo režimas pasieks savo.

Bet maždaug 350 Rusijos rinkimų komisijų darbuotojų dabar tvirtina, kad dalyvauti balsavime ar jį organizuoti dar pernelyg pavojinga – šalyje kasdien pranešama apie tūkstančius naujų užsikrėtimų koronavirusu, nors atvejų Maskvoje jau mažėja.

Negana to, šie pareigūnai užkūrė peticiją – jie siekia paraginti kolegas prisijungti prie referendumo boikoto.

„Liepos 1-osios balsavimas kelia pavojų mūsų gyvybėms ir sveikatai, rinkėjų gyvybėms ir sveikatai. Tiesiog nesuprantama, kodėl reikalinga tokia auka ir rizika, kodėl reikia būtent dabar bet kokia kaina surengti tokį balsavimą“, – paskelbė peticijos autoriai.

Tiesa, boikotas kol kas nedidelis – jei jis neišsiplės, referendumas, kurio organizavimu užsiima mažiausiai 1 mln. pareigūnų visoje Rusijoje, įvyks.

Bet toks protestas liudija, kad V.Putino kritikų skundai, esą referendumas rengiamas per anksti ir tik dėl politinių priežasčių, turi pagrindo.

„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas
„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas

„Neaišku, kodėl taip skubama, – stebėjosi vienos Maskvos rinkimų komisijos narys Sergejus Romančiukas. – Kodėl negalime palaukti rugsėjo ar net kitų metų?“

Kremlius neigia, kad būtent liepos 1-ąją bus balsuojama politiniais sumetimais. Tikinama, kad bus imamasi visų saugumo priemonių.

Vis dėlto kritikai mano, kad V.Putinas nori pasinaudoti patriotizmo banga, kuri Rusijoje visada kyla po Pergalės dienos parado, o šiemet jis nukeltas į birželio 24-ąją.

Negana to, prieš referendumą Rusijos vyriausybė greičiausiai neleis opozicijai rengti kokių nors demonstracijų. Pretekstas, žinoma, yra koronaviruso pandemija.

Referendumas iš viso vyks septynias dienas, o Maskvos ir Sankt Peterburgo regionuose bus leidžiama balsuoti internetu. Dalį rinkimų apylinkių planuojama įrengti lauke.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis