Kaip rašo „Komsomolskaja pravda“, viskas prasidėjo praėjusiųjų metų kovą, kai į ligoninę pateko šeši netikėtai užmigę kaimo gyventojai. Nuo to laiko susirgimas užpuolė apie pusę šimto žmonių. Kai kurie netikėtai užmigdavo ne po vieną kartą.
Mokslininkai kol kas negali pasakyti, kas darosi su žmonėmis.
Iš pradžių gydytojai nekėlė panikos, nes manė, kad žmonės apsinuodijo padirbta degtine.
Iš pradžių gydytojai nekėlė panikos, nes manė, kad žmonės apsinuodijo padirbta degtine, tačiau po to, kai pernai kovą į ligoninę pateko iškart šeši žmonės, jie sunerimo. Juolab kad susirgusiųjų giminaičiai vieningai tvirtino, kad jokios degtinės susirgusieji negėrė.
Antroji ligos banga iki kaimo atsirito pernai balandį, vėliau – per Naujuosius metus ir dabar – gegužę.
Pavyzdžiui, Klačių kaimo gyventoja Liubovė Belkova, kurią liga kaime užpuolė pirmąją, ligoninėje pabuvojo jau septynis kartus, jos duktė – du kartus, anūkė – vieną.
Susirgusieji skundėsi karščiavimu, mieguistumu, atminties paradimu ir silpnumu. Mokslininkai atliko daugybę tyrimų: ėmė grunto mėginius, tyrė orą, vandenį, susirgusiųjų kraują, plaukų mėginius, tačiau nieko nepavyko nustatyti.
Vaikai matė haliucinacijas
Nuo šių metų sausio liga ėmė pulti ir vaikus, dviems mažamečiams pasireiškė haliucinacijos, jie matė skraidančias lemputes, arklius su sparnais. Vienam vaikui atrodė, kad mama turi aštuonias akis, lovoje raitėsi gyvatės, o rankas graužė vabalai.
Medikas įsitikinęs, kad miego epidemiją lėmė psichologinės priežastys.
Nors medikai sako, kad miego ligą pasigavusių žmonių tyrimai – geri, vietos gyventojai nelinkę tuo tikėti.
Somnologas Michailas Polujektovas „Komsomolskaja pravda“ sakė, kad Kazachstano kaime vykstantys dalykai nepanašūs nei į vieną medicinai žinomą miego sutrikimą. Jo teigimu, nepanašu, kad žmonės kažkuo apsinuodijo.
Medikas įsitikinęs, kad miego epidemiją lėmė psichologinės priežastys: „Greičiausiai stebime panašų atvejį, koks nutiko JAV, kur žmonės susirgo „bin Ladeno niežuliu“ – jie taip bijojo bakteriologinės atakos, kad jiems pasireiškė odos bėrimai. Tokie susirgimai būdingi uždaroms bendruomenėms“.