Ieškomu džihadistu tapęs Brahimo brolis Salahas buvo „Les Beguines“ baro vadybininkas. Broliai savo verslą pardavė prieš šešias savaites iki išpuolio.
„Tai šokiruoja... Ypač, kai kalbame apie žmones, su kuriais tu leidai laiką“, – teigė 25-erių metu Nabilas, pažinojęs abu „Islamo valstybės“ džihadistais tapusius brolius.
31-erių metų Brahimo baras jau kelias savaites uždarytas, jo langai užkalti. „Jie buvo paprasti vyrukai, kurie mėgdavo pajuokauti“, – pasakojo iš darbo grįžtantis Nabilas. „Jie tikrai neatrodė radikalai... Kažkas labai greitai juos indoktrinavo. Už viso to slypi kažkoks organizatorius“, – spėliojo Nabilas.
25-erių metų Hichamas pasakojo, kad broliai nebuvo radikalūs islamistai. „Jie rūkė, retai eidavo į mečetę. Matydavome juos kasdien kavinėje“, – stebdėdamasis išpuoliu Paryžiuje pasakojo brolių kaimynas. „Mes žaisdavom kortom, kalbėdavom apie futbolą, kasdienius reikalus... Jokių kalbų apie islamą ar džihadistus“, – teigė jis.
Panašią istoriją apie brolius pasakojo ir jų šeimos nariai bei buvę Salaho bendradarbiai, kurie teigė, kad vaikinas buvo linksmo būdo, bet iš darbo tramvajų servise buvo išmestas dėl pravaikštų.
Belgijos teisėsauga nepranešė apie jokius brolių nusikaltimus. Tiesa, žiniasklaida skelbė, kad Salahas prieš penkerius metus buvo įkliuvęs dėl vagystės su Paryžiaus atakos organizatoriumi vadinamu Abdelhamidu Abaaoudu.
Rūkė „žolę“
Brolių valdomas baras gerokai įkyrėjo kaimynams, tad po šių skundo dėl galimos prekybos narkotikais ir jų vartojimo, policija organizavo netikėtą reidą. Jo metu bare tvyrojo aštrus narkotinių medžiagų kvapas, peleninėse buvo daugybė suktinių nuorūkų, o beveik visi baro lankytojai turėjo narkotinių medžiagų.
Baras tuojau pat buvo uždarytas. Vadovui buvo suteikta galimybė prisistatyti į policijos komisariatą ir parašyti pasiaiškinimą, tačiau nei vienas iš brolių neatvyko.
Abdeslamų šeima niekada nepriklausė skurdžiausiai imigrantų klasei, o broliai 2013 metais atidarydami barą netgi įregistravo ir savo įmonę.
Abdeslamų šeima niekada nepriklausė skurdžiausiai imigrantų klasei, o broliai 2013 metais atidarydami barą netgi įregistravo ir savo įmonę. Oficialiuose registracijos dokumentuose buvo skelbiama, kad broliai gyveno šeimai priklausančiame name netoli pagrindinės Molenbeko aikštės. Ten policijos pareigūnai surado ir trečiąjį brolį Mohammedą, dirbantį savivaldybėje.
Likę šeimos nariai stebėjosi brolių elgesiu ir tuo, kad būtent jie atliko kraupų išpuolį Paryžiuje. „Mes niekada neturėjome problemų su teisėsauga... Mano tėvai dabar šokiruoti“, – teigė Mohammedas, pridurdamas, kad nežinojo apie brolių planus bei kur dabar slapstosi Salahas.
Brahimas susisprogdino netoli Comptoir Voltaire, sužeisdamas kelis žmones. o Salaho vardu išnuomotas automobilis rastas prie „Bataclan“ teatro, kuriame vyko tikro skerdynės ir žuvo 89 koncerto dalyviai.
Įtariamas teroristas ieškojo, kas jį išvežtų iš Paryžiaus
Po brolių išpuolio sulaikytas Mohammadas paleistas jau kitą dieną, mat policija patikėjo jo teisininko pateiktu alibi, kad vyras padėjo renovuoti barą draugui Lilio mieste.
Prancūzijos policijos pareigūnai šeštadienį buvo sustabdę automobilį, kuriame buvo Salahas Abdeslamas ir dar du vyrai, tačiau vėliau juos paleido. Vėliau sulaikyti du vyrai teigė, kad neturėjo nieko bendro su atakomis ir tiesiog pavežė pažįstamą žmogų. Jie vis dar yra sulaikyti Belgijos policijos.
23 metų Amiras, gyvenantis netoli buvusio brolių baro, teigė, kad jam naktį iš penktadienio į šeštadienį taip pat skambino draugas, kuris norėjo, kad Amiras paimtų Paryžiuje esantį Salahą, bet šis nesutikęs vykti 280 km.
Pasak jo, Salahas siūlė sumokėti už degalus, bet jis nenorėjo vykti skolintu automobiliu. „Tai neįtikėtina... Juk ten galėjau būti ir aš“, – sakė Amiras.
Tuo metu Mohammadas Abdeslamas ir toliau tikina, kad jo broliai elgėsi visiškai normaliai. Jo teigimu, šeima baiminasi, kad net ir „būdamas niekuo dėtas“ Salahas bijos pasiduoti pareigūnams. „Reikalai dabar labai įtempti“, – konstatavo Mohammadas.