Be to, įvykiai Sirijoje „kelia klausimų apie V.Putino režimo pažeidžiamumą“, skelbia CNN.
N.Hodge‘as taip pat atkreipia dėmesį į istorines paraleles – B.al Assadas prisijungė prie buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus, kuris taip pat pabėgo į Rusiją, o sirai vaikšto po nuverstojo prezidento rūmus Damaske, kaip kadaise ukrainiečiai vaikščiojo po V.Janukovyčiaus rezidenciją.
„B.al Assado pabėgimas iš Sirijos buvo ne tik akimirka, kai ukrainiečiai galėjo pasimėgauti simboline V.Putino nesėkme, – rašo autorius.
B.al Assado režimas žlugo tuo metu, kai Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis Paryžiuje buvo susitikęs su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu ir išrinktuoju JAV prezidentu Donaldu Trumpu.
Baiminamasi, kad naujoji JAV administracija gali nutraukti paramą Kyjivui, tačiau B.al Assado režimo žlugimas gali susilpninti V.Putino pozicijas derybose dėl karo Ukrainoje užbaigimo, pažymi straipsnio autorius. Ypač jei pastarosiomis savaitėmis Rusijos lyderio išsakyti grasinimai dėl branduolinio konflikto eskalavimo bus įvertinti kaip tušti.
Be to, B.al Assado režimo žlugimas yra labai realus karinis nuostolis V.Putinui, nes Maskva Sirijoje išlaikė karinio jūrų laivyno bazę, taip pat naudojosi Chmeimimo oro baze.
Tačiau CNN pabrėžia, kad, nepaisant B.al Assado nuvertimo, gali būti per anksti nurašyti V.Putiną kaip priešininką.
Kai kurių politikos analitikų nuomone, B.al Assado pralaimėjimas gali sugriežtinti V.Putino derybinę poziciją dėl Ukrainos, nes šis karas jam tam tikra prasme kainavo Siriją.
Jis gali iškelti papildomų sąlygų, o jo nenoras eiti į kompromisus sustiprės.