„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kaip veikia sankcijos: Rusijos finansų ministerija pasiūlė sumažinti Rusijos armijos išlaidas ir personalą

Tarptautinės sankcijos, Rusijai pradėtos taikyti 2014 m. kaip tarptautinės reakcijos į Rusijos ginkluotą agresiją prieš Ukrainą dalis, verčia agresorių mažinti išlaidas įvairiose srityse, įskaitant karinį biudžetą.

Rusijos finansų ministerija 2020 m. spalio viduryje Saugumo Tarybai išsiuntė Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų reformos projektą, pagrįstą reikšmingu biudžeto mažinimu. Apie tai praneša Rusijos žiniasklaida.

Pirmasis siūlomų pakeitimų punktas rodo 10 proc. sumažėjusį Rusijos ginkluotųjų pajėgų karinį personalą, atsižvelgiant į 2018 m. Rusijos prezidento dekretą, kuriame karių skaičius nustatytas šiek tiek daugiau nei 1 milijonas. Kalba eina apie 100 tūkstančių kariškių sumažinimą arba neužimtų kariškių pozicijų pakeitimą civiliais.

Rusijos finansų ministerija taip pat siūlo:

  • padidinti drabužių dėvėjimo terminus arba pakeisti jų išdavimą pinigine kompensacija;
  • pagal kontraktą tarnaujančių kariškių aprūpinimą maistu užtikrinti tik lauko sąlygomis ir kariniam budėjime;
  • panaikinti metinį karinės pensijos indeksavimą 2 proc. viršijant infliacijos lygį, padidinti pensijai gauti reikalingą stažą iki 25 metų;
  • padidinti tarnavimo laiką, reikalingą karinei hipotekai gauti. Karininkams iki 5 metų, baigus aukštąją mokyklą, o ne iškart po mokslų, kariams ar seržantams pagal kontraktą – iki 8 metų tarnybos, o ne iki trejų metų.
  • iš viso stažo išbraukti studijas karo universitete. Dabar mokslai yra įtrauktas į tarnybos trukmę, kuri yra 20 metų. Taigi pareigūnų išėjimo į pensiją laikotarpis iš viso pailgėja 10 metų.

Anksčiau, siekdama optimizuoti išlaidas, Rusijos finansų ministerija taip pat pasiūlė Vidaus reikalų ministeriją sujungti su Federaline bausmių vykdymo tarnyba, antstoliais ir feldjėgerių tarnyba. Reforma visų pirma numato kai kurių policijos funkcijų perkėlimą į civilinius departamentus, taip pat 10 proc. sumažinti vidaus reikalų įstaigų darbuotojų skaičių ir padidinti policijos darbo stažą.

Rusijos agresija prieš Ukrainą

Rusijos hibridinė karinė agresija, prasidėjusi 2014 m., siekiant užgrobti ir okupuoti Ukrainos Krymą, bei Donbasą, tęsiasi iki šiol. Remiantis OSINT tyrimais, surinktais tarptautinės žvalgybos bendruomenės „InformNapalm“ savanorių duomenimis, buvo atrasta ir nustatyta daugiau nei 2600 nuolatinių Rusijos karių iš 101-o RF ginkluotųjų pajėgų ir kitų Rusijos jėgos struktūrų dalinių, dalyvavusių agresijoje prieš Ukrainą. Tarp asmenų, kurie rotacijos principu periodiškai buvo siunčiami į teroristines ginkluotas grupuotes Donbase, taip pat buvo Federalinės bausmių vykdymo tarnybos specialiųjų pajėgų pareigūnai, kurių karo nusikaltimai buvo užfiksuoti.

Rusijos karinė žvalgyba, vykdydama karines operacijas užsienyje, taip pat aktyviai naudojo Rusijos privačių karinių kompanijų resursus. Iš jų žinomiausias yra “prtivati” karinė kompanija „Vagner“.

Be karinių operacijų Ukrainoje, Sirijoje, Libijoje ir kitose šalyse, Rusijos karinė žvalgyba aktyviai naudojo diversijas kibernetinėje erdvėje. 2020 m. spalio 19 d. JAV Teisingumo departamentas oficialiai apkaltino Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo vyriausiosios valdybos (anksčiau GRU) šešis pareigūnus už kibernetines atakas prieš JAV, Ukrainą, Prancūziją, Gruziją, Pietų Korėją, Didžiąją Britaniją ir kitas šalis.

Daugiau skaitykite – informnapalm.org/lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs