„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
10 21 /17:44

Karas Ukrainoje. „Siaubingas scenarijus V.Putinui“: Rusija gali įgyti naują galingą priešininkę

Naujausias žinias apie karą Ukrainoje skaitykite žemiau.

Visas naujienas apie Rusijos įsiveržimą į Ukrainą rasite ČIA.

Tiesiogiai  30 s.
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

„Siaubingas scenarijus V.Putinui“: Rusija gali įgyti naują galingą priešininkę

17:42

AFP/„Scanpix“ nuotr./Šiaurės Korėjos kariai
AFP/„Scanpix“ nuotr./Šiaurės Korėjos kariai

Tai, jog Rusija kare su Ukraina pasitelkė Šiaurės Korėjos karius, gali būti „didžiulė Kremliaus vadovo Vladimiro Putino klaida“, – skelbia Vokietijos žiniasklaida.

Dienraščio „Bild“ apžvalgininkas Albertas Linkas pažymi, kad Pietų Korėjos užsienio reikalų ministerija jau išsikvietė Rusijos ambasadorių Seule, protestuodama prieš Šiaurės Korėjos karių siuntimą dalyvauti kare prieš Ukrainą. Pasak jo, tokiu būdu V.Putinas gali įgyti dar vieną galingą priešininką Pietų Korėjos asmenyje.

Koks būtų siaubingas scenarijus V.Putinui

„V.Putinui siaubingas scenarijus: Pietų Korėja, kuri iki šiol Ukrainą rėmė tik humanitarine pagalba ir šalmais, reaguoja į Kim Jong Uno įsitraukimą į karą ir siunčia Ukrainai ginklų. Nedidelė Pietų Korėja (tik šiek tiek didesnė už Austriją) yra viena didžiausių kariuomenių pasaulyje, turinti apie 3,6 mln. karių (500 000 aktyvių, 3,1 mln. rezerve)“, – pažymi A.Linkas.

Apžvalgininkas pridūrė, kad Pietų Korėjoje, kuri naudoja NATO standartus atitinkančius ginklus, gynybos pramonė klesti – vyriausybė planuoja iki 2027 m. tapti ketvirta pagal dydį ginklų eksportuotoja. Pirmąsias tris pozicijas užima Jungtinės Valstijos, Rusija ir Prancūzija.

„Jei Pietų Korėja nuspręs paremti Ukrainą ginklais, ekspertai mano, kad tai turės didžiulės įtakos karo eigai“, – teigia A.Linkas.

Ruošia šiaurės korėjiečius kovoms Ukrainoje

Praėjusią savaitę Ukrainos karinės žvalgybos vadovas Kyrylo Budanovas vietos žiniasklaidoje teigė, kad šiuo metu Rusijos rytuose treniruojasi apie 11 tūkst. Šiaurės Korėjos pėstininkų. Jis prognozavo, kad iki lapkričio jie bus pasirengę įsitraukti į kovas.

Mažiausiai 2,6 tūkst. jų planuojama siųsti į Rusijos Kursko sritį, kur Ukraina rugpjūtį pradėjo puolimą, teigė jis.

Tarp karių, kuriuos Šiaurės Korėja siunčia dalyvauti kare prieš Ukrainą Rusijos pusėje, tikriausiai yra elitinio specialiojo padalinio nariai. Apie tai pirmadienį pranešė laikraštis „Bild“, pažymėdamas, kad Pietų Korėjos žvalgybos duomenimis, Pchenjanas rugsėjo 8-13 d. į Rusiją išsiuntė 1 500 savo karių.

Praėjusią vasarą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pasirašė strateginės partnerystės sutartį, kuria abi šalys įsipareigojo teikti karinę pagalbą. Šiaurės Korėjos ginklai jau buvo panaudoti kare Ukrainoje.

Pietų Korėja svarsto siųsti karinį personalą į pagalbą Ukrainai

23:24

„AFP“/„Scanpix“/Pietų Korėja ir Šiaurės Korėja
„AFP“/„Scanpix“/Pietų Korėja ir Šiaurės Korėja

Pietų Korėja gali siųsti karinį ir žvalgybos personalą į Ukrainą po to, kai Šiaurės Korėja pasiuntė karius paremti Rusiją, praneša „Newsweek“ , remdamasis Pietų Korėjos žiniasklaida.

Žiniasklaida, remdamasi Pietų Korėjos žvalgybos atstovu, pranešė, kad Korėjos Respublikos vyriausybė ir kariuomenė „svarsto planą siųsti į Ukrainą atitinkamą skaičių personalo, įskaitant žvalgybos pareigūnus [besispecializuojančius Šiaurės Korėjoje] ir priešo taktikos ekspertus“.

Pietų Korėjos personalas Ukrainoje vykdys apklausas arba teiks vertimo paslaugas, jei Ukrainos pajėgos paims į nelaisvę Šiaurės Korėjos karius. Jie taip pat teiks Kyjivui informaciją apie Šiaurės Korėjos karinę taktiką, doktriną ir operacijas.

Visą tekstą skaitykite čia.

Paaiškino, kodėl Krymo tiltas dar iki šiol nesunaikintas

22:31

„IMAGO“/„Scanpix“/Krymo tiltas
„IMAGO“/„Scanpix“/Krymo tiltas

Rusijos neteisėtai pastatytas Kerčės tiltas dar nesunaikintas, nes Ukrainos ginkluotosios pajėgos turi prioritetinių tikslų ir joms trukdo tam tikri priešo vykdomi veiksmai.

Apie tai „Espresso“ eteryje kalbėjo Ukrainos karinių jūrų pajėgų atstovas, 3-iojo rango kapitonas Dmitrijus Pletenčiukas. Visų pirma jis atsakė į klausimą, ar karinės jūrų pajėgos turi pakankamai išteklių šiam objektui sunaikinti.

Pasak kalbėtojo, Ukrainos karinių jūrų pajėgų daliniai jau ne kartą smogė Azovo jūros rytinėje dalyje esantiems taikiniams.

„Akivaizdu, kad tiltas yra mūsų ginkluotės sistemų naikinimo zonoje. Ir ne paslaptis, kad visos šios sistemos veikė dar toliau, nei yra šis neteisėtas priestatas“, - sakė D.Pletenčiukas.

Todėl, anot jo, jei vadovausimės grynai techniniu požiūriu ir atsižvelgsime į tai, kad Azovo jūra yra kontroliuojama Ukrainos ginkluotųjų pajėgų ugnies, tai karinio jūrų laivyno jūreiviai turi galimybę pataikyti į tiltą:

„Tačiau neturėtume pamiršti, kad yra tikslų prioritetas. Ir kad yra priešo pasipriešinimas. Ir visi šie veiksniai daro įtaką galutiniam rezultatui“.

D.Pletenčiukas pareiškė, kad prie Krymo tilto tebesitęsiančios neteisėtos statybos gali būti logistinio arba apsauginio pobūdžio. Kartu jis mano, kad šis statinys, kurį stato Rusijos okupantai, nėra skirtas civiliniam naudojimui.

Jis patikslino, kad greičiausiai jis atliks tam tikrų gynybinių linijų funkcijas. Kyla klausimas, kiek laiko jos ten stovės, nes tai nėra toks kapitalinis statinys kaip pats Krymo tiltas. D.Pletenčiukas pridūrė, kad netrukus prasidės audrų sezonas, kuris parodys, kaip naujasis statinys jas atlaikys.

Po pertraukos kare Ukraina pati galėtų pulti Rusiją: analitikas pateikė kitokį įvykių scenarijų

21:44

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Volodymyras Zelenskis
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Volodymyras Zelenskis

Ukraina plačiajai visuomenei pristatė pergalės planą ir akivaizdu, kad jis taip pat turi įtakos JAV prezidento rinkimams. Kokios yra šios plano perspektyvos? Estijos leidiniui „Postimees“ saugumo ekspertas Erkkis Koortas, įvertinęs Volodymyro Zelenskio planą, atkreipia dėmesį, kad laikinas sustojimas mūšiuose galėtų suteikti ne tik Rusijai, bet ir Ukrainai naujo impulso savo teritorijos išlaisvinimui. Taip teigdamas ekspertas pateikia pavyzdį ir sąlygas, kas padėtų Kyjivui.

Mažiau nei po mėnesio paaiškės, kas taps naujuoju JAV prezidentu. Taip pat paaiškės, kokį poveikį naujasis prezidentas turės karui Ukrainoje.

Žinome, koks prezidentas yra Donaldas Trumpas, ir žinome, ką jis viešai yra sakęs apie karo nutraukimą. Pastarasis jo pareiškimas – kaltinimas Volodymyrui Zelenskiui, kad jis leido prasidėti karui.

Apie Kamalą Haris iš tikrųjų nieko nežinome. Matėme ją kaip viceprezidentę, bet tiksliai nežinome, kokie būtų jos, kaip JAV prezidentės, sprendimai ir kokia komanda juos įgyvendintų.

Praėjusią savaitę Ukrainos prezidentas Ukrainos parlamentui, Europos Vadovų Tarybai ir NATO pristatė savo pergalės planą. Tai padaryti JAV prezidento rinkimų išvakarėse ir naujosios Europos Komisijos darbo pradžioje yra protinga.

Ukraina nori daugiau pagalbos, tačiau turėdama pergalės planą ji žvelgia toliau nei tik į mūšio lauką. To turėtume pasimokyti ir mes.

Ukrainos prezidentas V.Zelenskis pakartojo, kad teritorijų atidavimas Rusijai negali būti taikos sudedamoji dalis.

Visą tekstą skaitykite čia.

V.Zelenskis: JAV finansuos Ukrainos dronų gamybą už 800 mln. dolerių

21:26

Volodymyras Zelenskis / LUDOVIC MARIN / AFP
Volodymyras Zelenskis / LUDOVIC MARIN / AFP

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vakariniame kreipimesi per „Telegram“ pakomentavo Jungtinių Valstijų sprendimą suteikti naują 400 mln. dolerių vertės gynybos paketą.

„Rengiamas dar vienas atskiras paketas – finansavimas ukrainietiškų bepiločių lėktuvų gamybai, 800 mln. dolerių. Ukraina yra dėkinga už šią paramą. Mums reikia, kad Ukraina galėtų nuosekliai ginti savo suverenitetą, nepriklausomybę, nepaisant bet kokių politinių grėsmių pasaulyje. Tai tikrai įvyks. Kiekvienas susitikimas su partneriais yra pokalbis, ypač apie gynybos pramonės kompleksą“, – sakė V.Zelenskis.

Visą tekstą skaitykite čia.

Pentagonas atskleidė naujo 400 mln. JAV dolerių pagalbos Ukrainai paketo turinį

21:09

Matas Baranauskas/BNS/Pratybos su HIMARS
Matas Baranauskas/BNS/Pratybos su HIMARS

Pentagonas atskleidė naujo 400 mln. dolerių vertės pagalbos Ukrainai paketo turinį, apie kurį anksčiau paskelbė JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas.

Apie tai pranešė WSJ žurnalistė Lara Seligman, remdamasi žiniasklaidos atstovams išsiųstu laišku. Jį visų pirma sudarys šaudmenys HIMARS.

Taip pat, pasak žurnalistės, Ukraina gaus papildomos artilerijos amunicijos, šarvuočių ir prieštankinių ginklų.

Pagalbos, kuri bus įtraukta į naująjį paketą, sąrašas atrodo taip:

  • HIMARS amunicija,
  • 155 mm ir 105 mm artilerijos šaudmenys,
  • 60 mm, 81 mm ir 122 mm minosvaidžių sistemos, taip pat joms skirti sviediniai,
  • TOW prieštankinės raketos,
  • „Javelin“ ir „AT-4“ prieštankinės sistemos,
  • M113 šarvuoti transporteriai,
  • palydovinis ryšys,
  • ginklai ir šaudmenys;
  • granatos ir mokymo įranga, griovimo darbams skirta įranga ir šaudmenys;
  • įranga, skirta ypatingos svarbos infrastruktūros objektams apsaugoti.
  • Į paketo kainą taip pat įeina atsarginės dalys, pagalbinė įranga, paslaugos, mokymas ir transportavimas.

Kremlius: V. Putinas ketvirtadienį Rusijoje susitiks su JT vadovu

20:23

Vladimiras Putinas / VYACHESLAV PROKOFYEV / AFP
Vladimiras Putinas / VYACHESLAV PROKOFYEV / AFP

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį BRICS viršūnių susitikimo Kazanės mieste kuluaruose susitiks su Jungtinių Tautų (JT) generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu, pranešė Kremlius.

Susitikimas įvyks BRICS viršūnių susitikimo Kazanėje kuluaruose. Šiuo forumu Maskva tikisi parodyti Vakarų šalims, kad pastangos izoliuoti Rusiją dėl puolimo Ukrainoje žlugo.

„Spalio 24 dieną, pasibaigus visiems renginiams, numatyti septyni dvišaliai susitikimai“, – pirmadienį žurnalistams sakė V. Putino patarėjas užsienio politikos klausimais Jurijus Ušakovas, paminėdamas ir susitikimą su A.Guterresu.

Visą tekstą skaitykite čia.

2022 metais Ukraina surengė slaptas derybas su Rusija: atskleidė, ką susitarė

19:25

Telegram/Valerijus Zalužnas ir Rustemas Umerovas
Telegram/Valerijus Zalužnas ir Rustemas Umerovas

Prasidėjus Rusijos Federacijos karui prieš Ukrainą, tarp Kyjivo ir Maskvos vyko slaptos derybos. Apie tai pranešė Ukrainos gynybos ministras Rustemas Umerovas.

Kaip sakė Gynybos ministerijos vadovas interviu laikraščiui „The Washington Post“, visų pirma derybos buvo susijusios su „grūdų sandėriu“. Be to, tuomet pavyko susitarti dėl humanitarinio koridoriaus. Dėl to iš laikinai okupuotų teritorijų pavyko evakuoti apie 400 tūkst. žmonių.

Visą tekstą skaitykite čia.

Prie Selidovo rusai nužudė į nelaisvę paimtus ukrainiečių karius

18:25

Ukrainos prokuratūros nuotr./Prie Selidovo rusai nužudė į nelaisvę paimtus ukrainiečių karius
Ukrainos prokuratūros nuotr./Prie Selidovo rusai nužudė į nelaisvę paimtus ukrainiečių karius

Netoli Selidovo miesto (Donecko sritis) rusų okupantai nušovė du paimtus į nelaisvę Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karius.

Rusai Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karius nukovė penktadienį, spalio 18 d., 14.38 val. generalinė prokuratūra „Telegram“ pasidalijo operatyviniais duomenimis.

Prokuratūra pabrėžė, kad karo belaisvių žudymas yra šiurkštus Ženevos konvencijų pažeidimas ir laikomas sunkiu tarptautiniu nusikaltimu. Ukrainoje iškelta byla dėl karo įstatymų ir papročių pažeidimo, kuris siejamas su tyčiniu nužudymu (Baudžiamojo kodekso 438 straipsnio 2 dalis).

Departamentas taip pat atskleidė nusikaltimo detales. Generalinės prokuratūros duomenimis, netoli Selidovo miesto į miško plantaciją įsiveržę priešininkai neginkluotus Ukrainos karius paguldė veidu į žemę:

„Jie laikė juos tokioje padėtyje, prispaudę kojomis prie žemės, o po kurio laiko iš automatinių ginklų šaudė į juos iš arti“.

„Siaubingas scenarijus V.Putinui“: Rusija gali įgyti naują galingą priešininkę

17:42

AFP/„Scanpix“ nuotr./Šiaurės Korėjos kariai
AFP/„Scanpix“ nuotr./Šiaurės Korėjos kariai

Tai, jog Rusija kare su Ukraina pasitelkė Šiaurės Korėjos karius, gali būti „didžiulė Kremliaus vadovo Vladimiro Putino klaida“, – skelbia Vokietijos žiniasklaida.

Dienraščio „Bild“ apžvalgininkas Albertas Linkas pažymi, kad Pietų Korėjos užsienio reikalų ministerija jau išsikvietė Rusijos ambasadorių Seule, protestuodama prieš Šiaurės Korėjos karių siuntimą dalyvauti kare prieš Ukrainą. Pasak jo, tokiu būdu V.Putinas gali įgyti dar vieną galingą priešininką Pietų Korėjos asmenyje.

Koks būtų siaubingas scenarijus V.Putinui

„V.Putinui siaubingas scenarijus: Pietų Korėja, kuri iki šiol Ukrainą rėmė tik humanitarine pagalba ir šalmais, reaguoja į Kim Jong Uno įsitraukimą į karą ir siunčia Ukrainai ginklų. Nedidelė Pietų Korėja (tik šiek tiek didesnė už Austriją) yra viena didžiausių kariuomenių pasaulyje, turinti apie 3,6 mln. karių (500 000 aktyvių, 3,1 mln. rezerve)“, – pažymi A.Linkas.

Apžvalgininkas pridūrė, kad Pietų Korėjoje, kuri naudoja NATO standartus atitinkančius ginklus, gynybos pramonė klesti – vyriausybė planuoja iki 2027 m. tapti ketvirta pagal dydį ginklų eksportuotoja. Pirmąsias tris pozicijas užima Jungtinės Valstijos, Rusija ir Prancūzija.

„Jei Pietų Korėja nuspręs paremti Ukrainą ginklais, ekspertai mano, kad tai turės didžiulės įtakos karo eigai“, – teigia A.Linkas.

Ruošia šiaurės korėjiečius kovoms Ukrainoje

Praėjusią savaitę Ukrainos karinės žvalgybos vadovas Kyrylo Budanovas vietos žiniasklaidoje teigė, kad šiuo metu Rusijos rytuose treniruojasi apie 11 tūkst. Šiaurės Korėjos pėstininkų. Jis prognozavo, kad iki lapkričio jie bus pasirengę įsitraukti į kovas.

Mažiausiai 2,6 tūkst. jų planuojama siųsti į Rusijos Kursko sritį, kur Ukraina rugpjūtį pradėjo puolimą, teigė jis.

Tarp karių, kuriuos Šiaurės Korėja siunčia dalyvauti kare prieš Ukrainą Rusijos pusėje, tikriausiai yra elitinio specialiojo padalinio nariai. Apie tai pirmadienį pranešė laikraštis „Bild“, pažymėdamas, kad Pietų Korėjos žvalgybos duomenimis, Pchenjanas rugsėjo 8-13 d. į Rusiją išsiuntė 1 500 savo karių.

Praėjusią vasarą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pasirašė strateginės partnerystės sutartį, kuria abi šalys įsipareigojo teikti karinę pagalbą. Šiaurės Korėjos ginklai jau buvo panaudoti kare Ukrainoje.

„Bild“ – apie „kovinius vergus“: Kim Jong Unas pasiuntė elitinį dalinį į karą Ukrainoje

16:04

AFP/„Scanpix“ nuotr./Šiaurės Korėjos kariai
AFP/„Scanpix“ nuotr./Šiaurės Korėjos kariai

Tarp karių, kuriuos Šiaurės Korėja pasiuntė dalyvauti kare prieš Ukrainą Rusijos pusėje, tikriausiai yra elitinio specialiojo padalinio nariai. Apie tai pirmadienį pranešė laikraštis „Bild“, pažymėdamas, kad Pietų Korėjos žvalgybos duomenimis, Pchenjanas rugsėjo 8-13 d. į Rusiją išsiuntė 1 500 savo karių.

Palydovai aptiko keturis Rusijos Ramiojo vandenyno laivyno desantinius laivus ir tris fregatas, kuriomis Šiaurės Korėjos kariškiai iš Čongdžino ir Hamhingo uostų atvyko į Vladivostoką.

Be to, pradėjo daugėti AN-124 skrydžių tarp Vladivostoko ir Pchenjano, kuriuose tikriausiai taip pat buvo Šiaurės Korėjos kariškių. Pranešama, kad dabar mažiausiai 400 jų treniruojasi kareivinėse netoli Chabarovsko.

Pietų Korėjos žvalgybos duomenimis, jiems buvo išduoti suklastoti dokumentai ir Rusijos pasai, jie buvo užmaskuoti kaip buriatai ir jakutai.

Spalio 5 d. Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong Unas apsilankė Korėjos liaudies armijos Vakarų apygardos specialiajame dalinyje, kuris laikomas vienu žiauriausių pasaulyje.

Šie kariai, „koviniai vergai“, augo informacijos vakuume be jokios išorinės įtakos, pažymėjo „Bild“. Manoma, kad jie taip pat siunčiami į Ukrainą kovoti Rusijos pusėje.

Ukrainos vaizdo medžiagoje užfiksuoti Rusijoje dislokuoti Šiaurės Korėjos kariai

15min primena Ukrainos pareigūnai paviešino vaizdo įrašą, kuriame, kaip įtariama, matyti, dešimtys Šiaurės Korėjos karių, stojančių į eilę atsiimti rusiškų karinių drabužių. Pareigūnai teigia, kad tai rodo, jog į karą įtraukiami Pchenjano atsiųsti kariai.

Vaizdo įrašą paskelbė Ukrainos strateginių komunikacijų ir informacinio saugumo centras, veikiantis prie Kultūros ir informacijos ministerijos. Naujienų agentūra AP negalėjo nepriklausomai patikrinti šio vaizdo įrašo.

„Šį vaizdo įrašą gavome iš savo šaltinių. Dėl saugumo sumetimų negalime suteikti papildomos informacijos apie patikimumą iš jį mums pateikusių šaltinių“, – sakė centro vadovas Ihoris Solovėjus.

„Vaizdo įraše aiškiai matyti, kad Šiaurės Korėjos piliečiams Rusijos kariuomenės nurodymu išduodamos rusiškos uniformos, – sakė jis. – Ukrainai šis vaizdo įrašas yra svarbus, nes tai pirmas vaizdo įrodymas, kuriame matyti, kad Šiaurės Korėja dalyvauja kare Rusijos pusėje. Dabar jau ne tik su ginklais ir sviediniais, bet ir su personalu.“

Centras teigia, kad filmuotą medžiagą pastarosiomis dienomis nufilmavo vienas rusų karys. Centras nenurodė, kaip ši medžiaga buvo gauta, nežinoma ir vieta.

Praėjusią savaitę Ukrainos karinės žvalgybos vadovas Kyrylo Budanovas vietos žiniasklaidoje teigė, kad šiuo metu Rusijos rytuose treniruojasi apie 11 tūkst. Šiaurės Korėjos pėstininkų. Jis prognozavo, kad iki lapkričio jie bus pasirengę įsitraukti į kovas.

Plačiau skaitykite ČIA.

Kitas atnaujinimas po   30 s.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“