Karčios Londono ir Briuselio skyrybos tik prasideda: įtampos plieskiasi visais klausimais

Mažai žmonių abipus Lamanšo sąsiaurio tikėjosi, kad Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos vyks be kliūčių. Taigi, kai pasirodė siaubo istorijų apie pūvančias jūrų gėrybes, tuščius krovininius sunkvežimius ir tokius muitinės mokesčius, kad akys iššoka ant kaktos, daugelio reakcija buvo ne tiek šokas, kiek niūri apatija.
Brexit /  Samuel Regan-Asante (Unsplash) nuotr.
Brexit / Samuel Regan-Asante (Unsplash) nuotr. / Unsplash.com nuotr.

Tačiau Didžioji Britanija ir Europos Sąjunga taip pat susikirto politiniu ir diplomatiniu lygmeniu, taip greit ir taip aštriai, kad nustebino net pesimistus.

Nors kol kas pasekmės britams dar mažai apčiuopiamos – pavyzdžiui, kiek pabrangus iš Italijos importuota kava – ilgainiui jos gali turėti gerokai didesnį neigiamą poveikį.

„Tai nėra vien besikalančių dantukų problemos, – sakė Kimas Darrochas, kuris buvo Didžiosios Britanijos atstovas Europos Sąjungoje, o vėliau – ambasadorius Vašingtone, turėdamas galvoje universalų britų vyriausybės pasiaiškinimą dėl „Brexit“ problemų. – Kyla struktūrinių problemų, kurias lemia iškritimas iš bendrosios rinkos. Štai kaip atrodo „kietasis „Brexit“.

Nuo tada, kai sausio 1 dieną naujasis prekybos susitarimas įformino „Brexit“, įtampa įsiplieskė ir dideliais, ir mažais klausimais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų