15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 01 28

Karo bijo net kanadiečiai – vėl domisi milžinišku Šaltojo karo laikų bunkeriu

Netrukus po to, kai Rusija praėjusiais metais įsiveržė į Ukrainą, Christine McGuire muziejus pradėjo gauti tokių užklausų, su kokiomis ji anksčiau per visą savo karjerą nebuvo susidūrusi.
Diefenbunkeris
Diefenbunkeris / „The New York Times“/Ian Austein nuotr.

„Žmonės mūsų klausia, ar vis dar veikiame kaip slėptuvė nuo branduolinio lietaus, – sakė Diefenbunkerio, Kanados Šaltojo karo muziejaus, vykdomoji direktorė C.McGuire. – Ta baimė žmonėms vis dar labai tikra. Atrodo, kad ji vėl sugrįžo į visuomenę.“

Diefenbunkeris vis dar turi didžiąją dalį priedangos nuo branduolinių kritulių formos ir savybių – ši vieta kažkada buvo skirta Kanados vyriausybei ir svarbiems kariuomenės pareigūnams pasislėpti.

Tačiau didžiulis požeminis kompleksas, kurio eksploatavimas buvo nutrauktas 1994 metais, jau nebėra funkcionuojantis kariuomenės turtas – jis tapo galingu grįžimo į epochą simboliu, kai pasaulio sunaikinimas vėl atrodo reali galimybė, nes branduolinį ginklą turinti ginkluota Rusija gali jį panaudoti.

Diefenbunkerio istorija atspindi ne tik pasaulinę įtampą, bet ir šykštų Kanados požiūrį į civilinę gynybą, optimistišką mąstymą apie apokalipsę ir kanadiečių antipatiją viskam, ką jie suvokia kaip ypatingas privilegijas savo politiniams lyderiams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais