Svarbiausios interviu temos
- Organizacijos antikarinė veikla
- Buriatų tapatybė Rusijoje
- Rasistinės popiežiaus Pranciškaus pastabos
- Etninių mažumų siuntimas į frontą
- Galimas Rusijos susiskaldymas
- Buriatų tautos išlikimo dilemos
– Ar galėtumėte daugiau papasakoti apie savo įkurtą organizaciją „Laisvosios Buriatijos fondas“?
– Esu tik viena iš įkūrėjų, o jų turbūt yra aštuoni. Fondo prezidentė yra Aleksandra Garmažapova, o viceprezidentė – Viktorija Maladajeva. Aš esu atsakinga už analitinę organizacijos dalį, tyrimus ir vaizdo įrašus organizacijos „Youtube” kanale. Aš tiesiog labai gerai įsimenu tekstus ir skaičius.
Šių metų kovą, Rusijai ką tik užpuolus Ukrainą, Aleksandra, Viktorija ir kai kurie kiti žmonės nusprendė sukurti vaizdo įrašą, kuris perduotų antikarinę žinutę. Jame buvo vaizduojami Buriatijos gyventojai, kurie nenori kariauti. Kai juo pasidalinome socialiniuose tinkluose, jis sulaukė labai didelio atsako.
Nemažai žmonių vėliau su mumis susisiekė asmeniškai, dėkojo ir sakė, jog jiems labai svarbu, kad kažkas viešai ir garsiai išreiškė jų požiūrį, poziciją. Jiems patiems tai daryti Buriatijoje – nesaugu. Po tokios teigiamos reakcijos nusprendėme formaliai įsteigti savo organizaciją.
Sakyčiau, pats žodis „fondas“ yra labai netikslus. Jeigu kalbėtume apie fondą, tai jį turėtų kažkas pastoviai remti. Tuo tarpu mes finansinio palaikymo sulaukiame tik iš mūsų prenumeratorių socialiniuose tinkluose ir tai, ką jie paaukoja, kas yra labai kukli suma, panaudojame organizacijos tikslams: pavyzdžiui, sumokėti už autobuso bilietus žmonėms, kurie iš Rusijos traukiasi į Mongoliją. Visi dirbame veltui. Deja, dar nesugalvojome, kaip gauti pastovų finansavimą savo organizacijai.
– Kokie yra pagrindiniai jūsų organizacijos tikslai ir vertybės?
– Pirmiausia, esame prieš karą nusiteikusi, demokratines vertybes puoselėjanti organizacija, kurią įkūrė etninių mažumų grupė. Iš tiesų, tai – pirmoji Rusijos piliečių įkurta antikarinio pobūdžio organizacija.