„Tos analogijos truputėlį dirbtinos, nes situacija ir laikas kitokie, ir tas pasaulis kitoks. Bet stebint situaciją, labai kvepia paraku“, – pridūrė jis.
Visgi nei Ukraina, nei Rusija nenori įvardinti padėties Ukrainoje karu, nes tai nei vienai šaliai, profesoriaus teigimu, būtų nenaudinga.
Jei tai bus karas, Ukraina jausis per daug silpna, o Rusija – per daug įsipainiojusi į visą šį reikalą.
„Daiktų įvardijimas vardais priklauso nuo valstybių interesų. Šiuo atveju nei Rusijai, nei Ukrainai žodis „karas“ netinka. Jei tai bus karas, Ukraina jausis per daug silpna, o Rusija – per daug įsipainiojusi į visą šį reikalą.
Todėl abi valstybės vengia to žodžio, vadina tuos žmones separatistais, teroristais, bet jokiu būdu nepasako, kad tai yra Rusijos kariai“, – kalbėjo profesorius.
Jo teigimu, toks žaidimas būdingas dar Šaltojo karo metais Korėjos kare, kada ten buvo įsitraukusi daugybė valstybių. V.Rakučio nuomone, savo prigimtimi tokie reiškiniai panašūs į lokalinį, tai yra, kažkuo apribotą karą.
„Štai pasienyje vyksta kova, ten kovoja iš vienos pusės Rusijos žmonės, iš kitos – Ukrainos, tuo tarpu kituose regionuose viskas tarsi vyksta normaliai, veikia ambasados – tarsi viskas tvarkoje. Šis žaidimas išrastas dar Šaltojo karo metais. Jis leidžia išvengti didelių pasaulinių karų dėl konfliktų, dėl regionų, kurie negali būti taikiais būdais sureguliuoti“, – kalbėjo V.Rakutis.
Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą klausykite čia:
http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2014/06/20/aktualioji-valanda/33971