„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Karo Ukrainoje kaina: Rusija gali bankrutuoti jau 2017 metais

Imperialistiniai prezidento Vladimiro Putino užmojai veda Rusiją į bankrotą. Prie sunkėjančios šalies situacijos prisideda Vakarų sankcijos bei sumažėjusios energijos išteklių kainos, o visa tai, kaip rašo Tvn24bis.pl, veda šią šalį į bankrotą. Ir sparčiai. Gąsdinama, kad liūdna baigtis Rusijos laukia jau 2017 metais.
Parduotuvė Rusijoje
Parduotuvė Rusijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Anot ekonomikos analitikų, Rusijos Federacija mažina savo valiutos atsargas, nors jos buvo vienintelis šaltinis dengiant biudžeto deficitą, kai Vakarai ėmė taikyti sankcijas, o naftos ir dujų kainos labai nusmuko. Teigiama, kad per pusmetį atsargos sumažėjo nuo 500 mlrd. dolerių iki apie 370 mlrd. dolerių. „Jeigu šis procesas ir toliau bus toks, Rusijos ekonomikai bankrotas gresia 2017 metais, o tai yra lygiai po šimto metų nuo Spalio revoliucijos“, – pabrėžia portalas.

Ekspertų teigimu, rusai skursta dėl agresyvios Kremliaus politikos Ukrainoje, nes kaip tik todėl sulaukta gerokai gyvenimą apsunkinusių vakarietiškųjų sankcijų. Kovą Rusijoje infliacija išaugo iki 16,9 proc. Tą lėmė smukęs rublio kursas, Vakarų sankcijos ir Rusijos embargas, uždėtas produktams iš kitų šalių.

Anot Tvn24bis.pl, maisto produktai kovą Rusijoje brango sparčiai nuo 2002 metų. Tai, kad jų gyvenimo kokybė blogėja, apklausoje pripažino ir patys rusai – vos 4 proc. pasakė, kad dabar gyvena geriau.

Rublio vertė krito apie 40 proc., atlyginimai sumažėjo 10 proc. visoje šalyje. Be darbo liko apie 4 mln. žmonių, o tai yra 5,8 proc. darbingo amžiaus gyventojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų