Pasak jo, sekmadienis buvo pirma diena, kai padėtis fronte po rusų suaktyvėjimo stabilizavosi. „Mūšiai vyksta, rusai toliau puldinėja, bet Kupjansko, Bachmuto ir net Avdijivkos rajonuose priešas neturi jokių pasiekimų, o ir pats kovų intensyvumas šiek tiek sumažėjo. Paritetas išlieka ir Zaporižios kryptyje, ir prie placdarmo Chersono srityje. Rusams prireikė trumpo atokvėpio dėl patirtų nuostolių, reikia šiek tiek laiko ir persigrupuoti bei papildyti atsargas“, – teigia E.Papečkys.
Svorio centras ir toliau išlieka Marjinkos rajone, kaip rusai vadina – pietų Donecko kryptyje.
Gana netikėtai ukrainiečiai jau antrą dieną išlaiko masinius bepiločių antskrydžius prieš taikinius Rusijoje ir okupuotose teritorijose, ir rusams tenka pripažinti, kad pavyko numušti tik dalį jų.
Vienas iš pagrindinių taikinių – kariniai aerodromai
„Anksčiau buvo neaišku, į ką taikosi ukrainiečiai, šiandien paaiškėjo, kad vienas iš pagrindinių taikinių – kariniai aerodromai. Šiąnakt jų auka tapo bombonešių pulko aerodromas Morozovske, Rostovo srityje. Pripažįstama, kad bent vienas lėktuvas buvo pažeistas skeveldromis ir džiaugiamasi, kad nuo didesnių nuostolių apsaugojo lėktuvus dengiantis storokas ledo sluoksnis“, – kalba analitikas.
Pasak jo, didžiausias rusų puolimas dabar vyksta informacinėje erdvėje – Kremliaus propaganda tiesiog užtvindė įrašais apie ukrainiečiams daromą žalą visomis ugnies priemonėmis, apie 100 procentinį Ukrainos jūrų pėstininkų mirtingumą placdarme prie Dniepro, apie nusisukančius Vakarus ir t.t. Visa tai reikalinga ne tik demonstruoti, kad fronte laimima, tuo pačiu vykdoma ir V.Putino rinkiminė kampanija.
„Sekmadienį jis kalbėjo partijos „Vieninga Rusija“ suvažiavime. Nors rinkimai Rusijoje elementariai klastojami, iš paskutiniųjų stengiamasi išlaikyti visuomenę palankią V.Putinui, o tą padaryti vis sunkiau ir sunkiau“, – pastebi ekspertas.
„Propaganda savo darbą padarė, Rusijos visuomenė įtikinta, kad fronte laimima, kad Vakarų vienybė žlunga, kad Rusijos resursai begaliniai ir karo pramonė dirba septyniomis pamainomis per parą (šaržuoju) ir pagamina daugiau ginklų ir šaudmenų nei reikia frontui, gi Vakarų stagnuoja, ir kad Ukrainos pralaimėjimas ne už kalnų“, – rašo E.Papečkys.
Taip pat rusiški šaltiniai labai nuosekliai skelbia pranešimus apie gruodžio 14 d. Starakonstantinovkos karinėje oro bazėje raketa „Kinžal“ sunaikintą ukrainiečių bunkerį, kuriame neva žuvo 28 Ukrainos generolai ir pulkininkai bei 12 aukštų Lenkijos ir Čekijos karininkų. Tokios istorijos įrodymų kol kas taip ir neatsirado.
„Žinoma, fronte šiuo metu padėtis ne pati geriausia, bet toli gražu ne kritinė. Tiesiog vienas iš karo etapų, po jo bus ir kitų. Nereikėtų skubotai ir emocingai reaguoti į visas viena kitai prieštaraujančias žinias, reikėtų šiek tiek daugiau tikėjimo ir ramybės“, – pastebi analitikas.
Armėnija svariu pajėgumu tebelaiko galimybę suduoti tolimą precizinį smūgį užnugario taikiniams
V.Putino politika suvienijo NATO, privertė Švediją ir Suomiją atsisakyti neutralumo, o aplinkinės valstybės bando išsivaduoti iš Rusijos įtakos zonos. Tarp jų ir Armėnija, kuri vaduojasi iš „Ruskij mir“ (rusų pasaulio) politikos, ekonomikos ir gynybos srityse.
„Ta pačia proga atkreipsiu dėmesį, kad Armėnija labai svariu pajėgumu tebelaiko galimybę suduoti tolimą precizinį smūgį užnugario taikiniams. 2020 metų kare dėl Kalnų Karabacho sovietinės ir rusiškos raketos Točka-U ir Iskander skriejo į Azerbaidžano užnugarį, buvo ir itin skaudžių pataikymų į gyvenamuosius rajonus“, – primena karybos ekspertas.
Armėnai, įvertinę karų Kalnų Karabache ir Ukrainoje padėtį, investuoja būtent į tokius tolimų smūgių pajėgumus, tardamiesi dėl ginkluotės pirkimų Indijoje, nors tai ir tenka daryti oro gynybos, mechanizuotų ir kitų svarbių pajėgumų sąskaita.
Kiaušinių krizė Rusijoje
Pasak E.Papečkio, šiandien Azerbaidžanas Rusijoje linksniuojamas kita, ne karine prasme. Milžiniškais resursais besigiriantiems rusams azerbaidžaniečių pagalba bandoma spręsti netikėtai kilusią ... kiaušinių krizę. Jų trūksta, kaina išaugo 20 proc., o vienintelis sprendimo būdas pasirodė esąs užpirkimas Turkijoje ir Azerbaidžane.
Tačiau turkiški kiaušiniai Rusiją pasieks tik po 2-3 savaičių, ir kad jų laukimas neprailgtų, Generalinė prokuratūra pradėjo tyrimą dėl išaugusių kainų. „Kaip manote, būtų nebloga diversija prieš kiaušinių transportus?“ – kandžiai situaciją apibendrino ekspertas.