Savo analizėje M.Kofmanas pažymi, kad Rusija negali tęsti ilgo karo prieš Ukrainą kaip specialios operacijos, bet vis dar nenori savo veiksmų vadinti tikru karu, ir tai turi įtakos pajėgų prieinamumui.
„Maskva bando kariauti su didžiausia Europos šalimi, neskelbdama karo padėties savo šalyje. Ukraina visiškai mobilizavosi ir turi didelę Vakarų paramą. Rusija teoriškai turėtų daugiau žmogiškosios jėgos ir medžiagų, tačiau ji yra politiškai neprieinama“, – teigia karybos ekspertas.
Jo teigimu, tokia situacija susiklostė, nes Rusijos kariuomenė nepasirengusi ilgam karui ir tikėjosi, kad ši „operacija“ bus įvykdyta per kelias dienas.
Rusijai nebeliko, ką siųsti į karą
M.Kofmano skaičiavimais, rusai iki šiol galėjo galėjo netekti maždaug 30 batalionų įrangos ir kariuomenės kovinis efektyvumas gerokai sumažėjo.
„Rusijos kariuomenė išsitraukė, ką galėjo iš likusių nuolatinių pajėgų, įskaitant bazes užsienyje ir Kaliningradą. Dabar beveik nebeliko, ką siųsti, išskyrus tuos batalionus, kurie neseniai atvyko palaikyti puolimo Donbase“, – teigia karybos ekspertas socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtoje apžvalgoje.
Jis spėja, kad Rusija kitam karo etapui dabar turi maždaug 80 bataliono taktinių grupių.
M.Kofmanas pabrėžia, kad nors Rusijos kariuomenė šį mėnesį priima 134 tūkst. 500 šauktinių pagal du kartus per metus vykdomą šaukimą, ji paleidžia tuos, kurių tarnybos terminas pasibaigęs – Maskva nepaskelbė karo ir neturi politinio pagrindo laikyti šauktinius.
„Sklando gandai, kad siūlomos didelės išmokos tiems, kurie nori pasirašyti sutartį, įskaitant šauktinius, baigusius tarnybą ir įgijusius karinės patirties.
Taip pat pasitaiko atvejų, kai šauktiniai gąsdinami pereiti į reguliariąją tarnybą – kartais jiems suteikiama galimybė pasirinkti tarp ilgų mėnesių tarnybos sunkiomis sąlygomis ir sutarties pasirašymo“, – teigia M.Kofmanas.
Spragas Rusija taip pat bando kamšyti Sirijos samdiniais, „Wagner“ kovotojais, bet tai nenulems karo eigos.
„Jie yra problemos simptomas: Rusijai trūksta kariuomenės, ji bando gauti žmonių visur, kur tik įmanoma“, – rašo M.Kofmanas.
„Trumpai tariant, Rusija gali gauti daugiau batalionų, tačiau be nacionalinės mobilizacijos jos gebėjimas tęsti karą už Donbaso atrodo labai abejotinas“, – pažymi jis.
„Tačiau jei V.Putinas nutars paskelbti karo padėtį, vykdyti nacionalinę mobilizaciją, situacija taps daug sudėtingesnė“, – teigia karybos ekspertas.
Vienai kariuomenei trūksta karių, kitai – ginklų
Jis sakė, kad kol kas sunku daryti išvadas, kaip Rusijos visuomenė reaguotų į karo paskelbimą ir visuotinę mobilizaciją.
„Atrodo, kad Rusijos visuomenė labai palaiko karą, tačiau parama itin nevienoda, o tikros paramos ir netikrų apklausų pranešimų mastas –labai ginčytinas“, – teigė M.Kofmanas.
Analizuodamas Ukrainos situaciją, JAV ekspertas pabrėžia, kad jai reikės daugiau amunicijos ir daugiau įrangos, kad būtų galima atsverti nuostolius, apsirūpinti atsargomis.
„Tam tikra prasme šis karas – tai istorija apie vieną kariuomenę, kuri turi daug mobilizuotų pajėgų, bet kuriai trūksta ginklų ir kitų priemonių, ir kitą kariuomenę, kuri turi didelius įrangos rezervus, tačiau kuriai akivaizdžiai trūksta žmonių, nes šalis neskelbia nacionalinės mobilizacijos“, – teigia M.Kofmanas.
Pasak jo, be mūšių Donbase, jei šis karas užsitęs ir virs vadinamuoju sekinimo karu, Ukraina atrodo būsianti palankesnėje padėtyje.