„Kilo tam tikra reakcija Europos Komisijos pusėje, bet aš norėčiau pabrėžti, kad ji yra neoficiali. Tai komisaro Füle's (Štefano Füle's – red.) išsakyta nuomonė, kad reikėtų stabdyti ir nutraukti kontaktus su Ukraina dėl asociacijos sutarties, kuri yra neformali. To nereikėtų priimti kaip oficialaus EK atsako“, – Žinių radijo laidoje „Ryto espresso“ pirmadienį sakė P. Auštrevičius.
Pasak jo, kontaktai su Ukraina turi būti tęsiami, tačiau pačiai Ukrainai reikia kuo greičiau apsispręsti:
Pasak jo, Lietuva turėtų išlikti „neutraliu, bet draugišku tarpininku“ tarp Bendrijos ir Ukrainos, kuris aiškintų žmonėms buvimo bendrijoje pasekmes.
„Sekmadienį premjeras Azarovas (Mykola Azarovas – red.) sukritikuoja sutartį, tačiau vakare pasako, kad Ukrainos strateginis kursas vis tiek lieka santykiai su Europos Sąjunga ir asociacijos sutartis yra tas, ko reikia. Kai girdi vieną valandą – paneigimą, o kitą – patvirtinimą, vis dėlto lieka neaišku, ko siekia ir kokią ateitį mato šiai šaliai pati vyriausybė ir valdantieji.“
„Laiko liekas vis mažiau, ypač žvelgiant į šį antradienį turintį įvykti prezidento vizitą Maskvoje, kur ketinama pasirašyti gerą tuziną susitarimų, tarp jų – atnaujinti strateginę partnerystę su Rusija“, – pridūrė P. Auštrevičius,
Pasak jo, rezultatai tokių sutarčių tarp Ukrainos ir Rusijos yra neprognozuojami.
P. Auštrevičius pabrėžė, kad bet kuriuo atveju Rytų partnerystės įsipareigojimai Lietuvai turi likti prioritetas.
„Pirmininkavimo pabaiga Lietuvai turėtų reikšti vieną: mūsų įsipareigojimas dėl Rytų partnerystės turėtų išlikti pirmenybiškai svarbūs. Tai yra viena iš užduočių, kurią turėtume kelti sau – kalbėtis su Europos Sąjunga, aiškinti, nes mūsų žinojimas šito regiono yra nepalyginamai didesnis nei ateinančių valstybių – Graikijos ir Italijos“, – sakė P. Auštrevičius.
Pasak jo, Lietuva turėtų išlikti „neutraliu, bet draugišku tarpininku“ tarp Bendrijos ir Ukrainos, kuris aiškintų žmonėms buvimo bendrijoje pasekmes.
P. Auštrevičius taip pat nurodė, kad Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus šalininkų protestas Kijeve neprilygsta proeuropietiškam mitingui.
„Antimaidanas iš tikrųjų – teko matyti ir girdėti pačią minią, ir kalbas – žinoma, neprilygsta Euromaidanui, Jis vakare apskritai išsiskirstė, ir ten neliko žmonių, nors jam skiriama daug didesnė apsauga“, – sakė P. Auštrevičius.
Pasak jo, jokia konfrontacija tarp 2 mitingų nevyksta ir abejose pusėse žmonės yra nusiteikę taikiai.
Ukrainoje masiniai mitingai kilo po to, kai šalies vadovas nepasirašė asociacijos su Bendrija sutarties per lapkričio pabaigoje vykusį viršūnių susitikimą Vilniuje.