Karaliui Abdullah priskiriami nuopelnai dėl teroristinės grupuotės „al Qaeda“ išstūmimo iš šalies – jų vadeivos buvo nukauti arba paimti į nelaisvę. Karaliaus vaidmuo tarptautiniuose reikaluose buvo labai svarbus. Saudo Arabija 2014 metais prisijungė prie JAV vadovaujamos koalicijos prieš „Islamo valstybės“ džihadistus Irake ir Sirijoje.
Analitikai prognozuoja sklandų politinį perėjimą, nepaisant daugybės iššūkių, su kuriais susiduria Saudo Arabija, tarp jų – Iranas, ISIS iškilimas, krizė Jemene, naftos kainų smukimas.
JAV Energetikos informacijos administracijos duomenimis, Saudo Arabijai priklauso 16 proc. visų pasaulio naftos atsargų. Šalis yra žinoma kaip Naftą eksportuojančių valstybių organizacijos (OPEC) lyderė ir turi didelės įtakos naftos kainoms bei politiniam stabilumui Vidurio Rytuose.
„Prisiminkite, kad paskutinį kartą naftos kainos šitaip nukrito, kai sugriuvo Sovietų Sąjunga, – sakė CNN apžvalgininkas Fareedas Zakaria – Beje, įpėdinis labai kompetentingas žmogus.“
Karaliaus Abdullah mirtis artimiausiu metu atneš dar daugiau nežinomybės dėl naftos kainų, jos bus dar nepastovesnės, – tvirtino analitikas iš Honkongo Neilas Beveridge'as.
Jis taip pat pridėjo, kad nesitiki didelių pokyčių. „Bet turime pamatyti, koks yra naujasis karalius“, – pridūrė jis.
Naujuoju šalies valdovu paskelbtas 79 metų netikras Abdullah brolis Salmanas.
Tuo metu bloomberg.com skelbia, kad po karaliaus mirties naftos kainos šoktelėjo. Nerimaujama dėl tolesnės OPEC politikos.
„Karaliaus Abdullah mirtis artimiausiu metu atneš dar daugiau nežinomybės dėl naftos kainų, jos bus dar nepastovesnės“, – panikavo Honkongo analitikas Neilas Beveridge'as.
Saudo Arabijos karaliaus mirtis kelia klausimų ir dėl tolesnės didžiausios naftos eksportuotojos politikos.
„Aš nesitikėčiau, kad bus kokių nors pokyčių politikoje artimiausiu metu, tačiau karalius mirė Saudo Arabijai sunkiu metu“, – pridūrė analitikas.