Kas slypi už Rusijos ir Kinijos draugystės – sielų giminystė ar santuoka iš išskaičiavimo?

Ne paslaptis, kad 2020-ieji buvo sunkūs metai draugystei. Mintis apie dar vieną vaizdo skambutį, net su artimiausiais šeimos nariais, daugumą mūsų ilgainiui ėmė vis mažiau džiuginti.
Kinijos vėliava, Rusijos vėliava
Kinijos vėliava, Rusijos vėliava / 123RF.com nuotr.

Taigi palaikyti draugystę su bičiuliaisi ar simpatiškais kolegomis socialinio atsiribojimo amžiuje darėsi vis sunkiau. Tačiau Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, atrodo, nėra pavojaus prarasti vieną artimiausių savo sąjungininkų tarptautinės politikos arenoje.

Dar praėjusiais metais Kinijos prezidentas Xi Jinpingas apibūdino Maskvos lyderį kaip „geriausią savo draugą“ ir, atrodo, kad visas pluoštas naujų iššūkių niekaip nepakenkė jų bičiulystei.

Gruodžio 29 dieną dvišalio skambučio tarp Pekino ir Maskvos metu J.Xi primygtinai tvirtino, kad šalys turėtų „nenuilsdamos“ dirbti kurdamos vis glaudesnę partnerystę ir kad „strateginis Kinijos ir Rusijos bendradarbiavimas gali padėti veiksmingai atsispirti bet kokiems bandymams užgniaužti abiejų šalių pažangą ar įvaryti tarp jų pleištą“. Pasauliui, o ypač išrinktajam JAV prezidentui Joe Bidenui, pasiųsta žinia buvo aiški: jūs stojate prieš vieningą frontą.

Šiuo metu tiek Kinijai, tiek Rusijai vienokia ar kitokia forma yra taikomos Vašingtono ir jo partnerių sankcijos, o būsimasis Amerikos lyderis beveik neslepia, kad abi šalys jam ne prie širdies. Žvelgiant pro šaltojo karo objektyvą, pro kurį jis kelis dešimtmečius matė pasaulį būdamas Senate, vienas iš J.Bideno užsienio politikos principų teigia, kad Maskva ir Pekinas vis dar yra blogi vyrukai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų